Již několikátý případ krádeže nářadí z vozidla řeší policie

Policisté varují řemeslníky a doporučují zabezpečení

úterý 7. listopadu 09:19

Krádež

Partner článku – Delta Plzeň

     Domažličtí policisté včera zahájili na základě oznámení úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež, ze kterého je podezřelý dosud neznámý pachatel. Ten v blíže nezjištěné době během uplynulého víkendu v Domažlicích násilím vnikl do nákladového prostoru vozidla tovární značky Peugeot Boxer, vnikl dovnitř a ukradl elektrocentrálu, bourací kladivo a motorovou kotoučovou pilu. Poškozené firmě tak způsobil škodu ve výši 50 tisíc korun na odcizených věcech. Policisté ohledali místo činu a zajistili kriminalistické stopy.
     Nejedná se o ojedinělý případ. V poslední době evidují policisté na Domažlicku již čtvrtý případ vloupání do dodávky.

Policie varuje řemeslníky:

     "Policisté doporučují řemeslníkům či majitelům nářadí, aby pokud možno drahé přístroje ve vozidlech nenechávali, nebo měli veškeré cenné nářadí uložené v nějakém uzamykatelném boxu, který bude pevně připevněn k vozidlu tak, aby měl zloděj co nejvíce ztížené podmínky v případě, že se do vozidla dostane a bude se chtít převáženého nářadí zmocnit.
     Dále doporučujeme majitelům vozidel parkovat své vozy tak, aby případným krádežím co nejvíce zamezili. Menší možnost napadení představuje automobil zaparkovaný v garáži, na hlídaném parkovišti, v oploceném prostoru či na místech, která jsou pokryta kamerovým systémem," radí tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.