Video

Jsem jen obyčejný člověk, pomoci by zvládl každý

Přinášíme rozhovor s mladíkem, který zachránil život muži po kolapsu

čtvrtek 17. ledna 19:12 , aktualizace 19:19

Záchrana života

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

    V pondělí jsme zveřejnili poděkování dcery muže, jejíž otec v pátek 11. ledna zkolaboval na autobusové zastávce na Borech a její přání nalézt pohotové kolemjdoucí, kteří jejímu otci okamžitě poskytli první pomoc a zahájili telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci. Právě díky té a brzkému příjezdu záchranářů, nejen že její tatínek přežil, ale dokonce již mu je lépe a byl z jednotky intenzivní péče přeložen na normální pokoj.
    Naší redakci se podařilo kontaktovat přímo muže, který podle pokynů operátorky tísňové linky 155 prováděl do příjezdu záchranářů srdeční masáž.
    Libora jsme pro Vás trochu vyzpovídali a on nám skromně řekl, že je úplně obyčejný člověk, který sice nemá žádné zdravotnické vzdělání, přišlo mu správné pomoci. 
    "Podle mě by to zvládl každý člověk, protože je zcela přesně navigován operátorkou záchranné služby. Je to jen o tom chtít pomoct," řekla nám Libor.  
     To potvrdila i tisková mluvčí záchranářů. "V takovýchto případech je samozřejmě důležitá každá vteřina a včas zahájená první pomoc může rozhodnout doslova o životě a smrti. Je velmi důležité okamžitě kontaktovat tísňovou linku 155 a řídit se pokyny operátora. V tomto případě to proběhlo přesně tak, jak to má být a o pacienta bylo postaráno až do našeho příjezdu," řekla nám.

     Pana Libora jsme samozřejmě zkontaktovali s dcerou muže po kolapsu, totožnost slečny či paní, která mu u záchrany vydatně pomáhala, se nám zatím vypátrat nepodařilo. Pokud znáte další osoby, které se záchrany zúčastnily, dejte nám prosím vědět, dcera zachráněného by jim také chtěla poděkovat osobně.

Foto ilustrační

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!