Foto

„Jsem Milan!“ tvrdila žena a nadýchala tři a půl promile

Žena na záchytce skončila dvakrát během dvanácti hodin

čtvrtek 29. září 13:43 , aktualizace pátek 30. září 09:39

Alkohol Cizinci Městská policie Záchytka

Partner článku – Prestol Holding

     Hned dvakrát byla v pondělí 26. září na protialkoholní záchytnou stanici transportována tatáž starší žena, podle našich informací ze Slovenska.

     Čtyřiapadesátiletou ženu nejprve strážníci budili po jedenácté hodině dopoledne na nástupišti v Nádražní ulici. „Žena po probuzení hlídce sdělila, že se jmenuje Milan. O tomto tvrzení však měli strážníci pochybnosti a až cestovní pas ženy ukázal její pravé jméno. Dále žena uvedla, že nic špatného nedělá, pouze čeká na vlak,“ popsala tisková mluvčí městské policie s tím, že z ženy byl silně cítit alkohol a bez pomoci hlídky se nedokázala ani postavit na nohy. Strážníci se proto rozhodli k orientační dechové zkoušce na alkohol a ženě byla naměřená hodnota 3,57 promile.
     Vzhledem ke stavu, v jakém se žena nacházela, byla převezena k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici.

     Týž den krátce po desáté hodině večer byly strážníci vysláni na tramvajovou zastávku v Plzni Bolevci, kde se měla nacházet bezvládně ležící osoba. K překvapení strážníků se jednalo o tutéž ženu, kterou jejich kolegové na záchytku transportovali dopoledne.
     „Strážníci na místě zjistili, že se jedná o tutéž ženu, která byla jen pár hodin předtím vystřízlivělá propuštěna z PAZS. Opět se opakoval scénář z dopoledních hodin, kdy se žena nedokázala postavit na nohy, nesrozumitelně mluvila a při dechové zkoušce  nadýchala 3,74 promile alkoholu,“ uvedla tisková mluvčí strážníků.
      Vzhledem ke stavu ženy byla opět transportována na záchytnou stanici.

Foto MP

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost