Jsem pilot a miluji vás! Půjčíte mi na palivo?

Další podvodník "oškubal kavku", legendu měl v tomto případě vskutku originální

4. března 2021 14:41 , aktualizace 14:56

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Téměř denně varujeme před internetovými podvodníky, kterým někdy až neuvěřitelná hloupost jejich obětí velice usnadňuje obohacení. Bohužel ani dnešek nebude jiný a máme tu doslova neuvěřitelný případ ze Stříbra.

     Policisté šetří případ podvodu, z něhož je podezřelý zatím neznámý pachatel, který na začátku února prostřednictvím sociální sítě kontaktoval teprve dvacetiletou ženu ze Stříbra. V průběhu února spolu komunikovali a muž dívce přislíbil společně strávený nádherný čas v Praze.

     Jako vždy v těchto případech se důvěřivá slečna platonicky zamilovala a na vysněného prince se začala nesmírně těšit. V tomto případě neměl ale přijet na bílém koni, nýbrž se snést z nebe za zvuků motoru vrtulníku. Muž totiž dívku požádal o půjčení finanční částky ve výši 100 000 korun, kterou prý potřeboval na nákup pohonných hmot do vrtulníku a na zaplacení součástky do lodi.
     Ačkoli to zní šíleně, důvěřivá (napadají nás i jiná přídavná jména) žena podvodníkovi skutečně zaslala na jím uvedený účet částku ve výši 70 000 korun. Částku měl pan pilot vrátit do konce února, ale jak již asi každý uhodne, do této doby tak neučinil a s dotyčnou ukončil veškerou komunikaci.
     Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu podvodu a jako vždy, po pachateli pátrají.

Policisté před podvody na internetu opakovaně varují:

Varování policie: Ve virtuálním světě číhají mnohá nebezpečí

Varování policie: Ve virtuálním světě číhají mnohá nebezpečí

10. 02. 2021, 13:27, aktualizace 03. 03. 2021, 09:32

Finty, které Vás mají okrást: Zkopírovaný účet, rychlé zbohatnutí, máte problémy v bance, byl napaden váš počítač či americký důstojník

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.