Opilí či zfetovaní řidiči

O víkendu policisté opět zjistili několik řidičů pod vlivem alkoholu či drog

pondělí 29. června 15:03 , aktualizace 15:09

Alkohol Cizinci Drogy

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Policisté o víkendu dohlíželi na provoz na pozemních komunikacích a v rámci kontrol řidičů zjistili několik řidičů, kteří byli pod vlivem alkoholu nebo drog:

     V sobotu 27. června před devátou hodinou ráno policisté kontrolovali řidiče vozidla značky Citroën Xsara v Nádražní ulici v Klatovech. "Pětapadesátiletý muž ze Stříbra se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 0,87 promile alkoholu," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že se policie jeho jednáním dále zabývá a zadržela mu řidičský průkaz.

     Dalšího řidiče kontrolovali policisté o několik hodin později při cestě vozem Volkswagen Golf na cestě od Kdyně na Domažlice u křižovatky na Nový Dvůr.
     "Při kontrole zjistili policisté totožnost čtyřiadvacetiletého muže z jižního Plzeňska, a že má uloženy dva tresty spočívající v zákazu činnosti řízení motorových vozidel. Navíc měl muž pozitivní test na návykové látky, konkrétně na amfetamin a metamfetamin," popsala mluvčí policie s tím, že policisté muže převezli do zdravotnického zařízení v Domažlicích, kde se podrobil lékařskému vyšetření a odběrům biologických materiálů.
     Policisté při kontrole vozidla také zjistili, že muž má v batohu neznámou krystalickou látku, proto byl následně převezen na policejní oddělení k dalším úkonům.

     Včera po deváté hodině večer policisté zastavili a kontrolovali řidičku Škody Fabia v Malém Boru.
     "Řidička, kterou byla čtyřiapadesátiletá cizinka pobývající v Horažďovicích, se na výzvu podrobila dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,95 promile alkoholu," uvedla mluvčí policie.
     Policisté ženu převezli do nemocnice v Sušici, kde bylo provedeno lékařské vyšetření a odběr krve. Žena je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a policisté ji zadrželi řidičský průkaz.

Foto ilustračníHop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.