Foto

Někdo prostřelil kačerovi hlavu šípem

O tomto případu informujeme již poněkolikáté, nyní se ale konečně podařilo zvíře zachránit

úterý 14. července 15:55 , aktualizace 16:07

Zvířata

Partner článku – Autosalon Dajbych

Jak vše začalo?

     Již od dubna se Záchranná stanice živočichů v Plzni zabývá snahou pomoci velice ošklivě zraněnému kačerovi. První dva týdny se záchranáři společně se strážníky snažili zjistit, co způsobilo poranění jednoho z kačerů kachny divoké z řeky Radbuzy v Doudlevcích, který měl hlavu doslova propíchnutou neznámým předmětem, že by mohlo jít o šíp tehdy nikoho nenapadlo.
     Záchranáři si již nevěděli rady a proto se s prosbou o pomoc obrátili na veřejnost. "Hodně by nám pomohlo, kdyby někdo onu věc identifikoval a poznal, oč se jedná," napsal ve výzvě Karel Makoň.
     Během několika hodin se podařilo předmět identifikovat a jednalo se dle všeho o dřík šipky z pistolové kuše. Nebohého kačera tak někdo zřejmě použil jako cvičný terč, nebo se ho pokusil ulovit. Kačer ale děsivé zranění nejen přežil, ale dokonce byl schopen pohybu i letu a dlouho se ho nedařilo odchytit.

Záchrana zvířete

     Zatímco policie po pachateli tohoto krutého činu stále pátrá, záchranářům se včera podařilo konečně zraněného kačera odchytit.
     "Hanka s Radkem v kajaku kačera pronásledovali tak dlouho, až se jim jako vždy schoval do trávy při břehu. V trávě vždy vydržel nehnutě sedět schovaný tak dlouho, dokud jsme to nevzdali a odchyt nepřeložili na jindy. Dnes se mu to však vymstilo a nám se ho podařilo odchytit pomocí podběráku na dlouhé tyči ze břehu," popsal záchrannou akci Karel Makoň s tím, že odchytu hodně napomohlo právě probíhající přepeřování kačera, který tak na krátkou dobu není schopen letu.. 
     Kačer byl po odchytu převezen na Veterinární kliniku Vedilab, kde mu lékaři opatrně šipka z těla vyndali. Po úspěšné operaci bylo zvíře ošetřeno, okroužkováno, označeno a vráceno na lokalitu odchytu.
     "Léčba „doma“ v přirozeném a pro zvíře známém prostředí je vždycky lepší než v nějaké zvířecí nemocnici," zakončil Karel Makoň.


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.