Kamarád okradeného vypátral úplně pitomého zloděje!

Jeden pěkný příběh přímo z plzeňských ulic, kdy poctivost a spravedlnost zvítězila, lump je za úplného pitomce a ještě mu hrozí několik let kriminálu

14. července 2016 18:38

Pátrání

Podivuhodný příběh se udál toto úterý v Plaze, v jedné ze zdejších restaurací, kde probíhala firemní porada a podnik byl uzavřen pro veřejnost. Před desátou dopoledne si začal tuto restauraci tipovat snědý mladík, postával před vchodem a sledoval pohyb osob uvnitř.

Po chvíli se dočkal, zaměstnanci se zvedli a šli na terasu, mladík hbitě odsunul od vchodu ceduli, která zamezovala vstupu a bleskurychle odcizil barmanovu osobní tašku, ve které byla peněženka s penězi a platební kartou, osobní doklady, flashdisk a klíč od osobního automobilu.

Okradený vše zjistil bohužel až po skončení porady a samozřejmě ihned přivolal policii, která kontaktovala ostrahu z důvodu zajištění záznamů kamer.

Okradený muž jel domů pro náhradní klíče od vozu, aby auto, od kterého měl nyní klíče i pachatel, uschoval do garáže a jeden policista zatím vůz střežil, kdyby se lumpovi zachtělo s vozem ujet.

Po krátké době policie kontaktovala okradeného a sdělila mu, že doklady jsou již na světě, protože je nějaký poctivec našel v Solní u pošty a odevzdal je. Zní to neuvěřitelně, ale za chvíli jiný slušný člověk zase na jiném místě nalezl klíče od vozu a také je policii odevzdal.

Mezi tím zloděj čile utratil všechny peníze z peněženky a nepohrdl ani platební kartou, kterou ještě nestihli zablokovat. Mimo jiné opakovaně navštívil Žabku na náměstí, kde nakoupil cigarety.

Klec spadla 4 hodiny po krádeži

Před třetí odpoledne se barmanův kolega vracel domů po Americké a nevěřil svým očím. Ulicí si to štrádoval snědý mladík, nápadně podobný zloději, kterého viděl na záznamu kamer. Barman nelenil, začal lumpa stopovat, zavolal policii a policisty po telefonu navigoval, kudy podezřelý jde.

Policisté na místo okamžitě vyslali hlídku, která u hotelu Meriot podezřelého muže zajistila. Pachatel vše popíral až do osobní prohlídky, pak ale vše musel vzdát a krádež přiznat. Pachatel byl totiž natolik pitomý, že si na své vlastní klíče jako ozdobný přívěsek pověsil flashdisk poškozeného, samozřejmě se všemi jeho uloženými dokumenty.


Poškozený Jiří R. by chtěl naším prostřednictvím poděkovat všem poctivým lidem, kteří policii odevzdali jeho nalezené věci i policistům samotným, za jejich přístup při vyšetřování i chování na místě.


AKTUALIZACE:

"Policisté 27letému muži dne 11.7. sdělili podezření ze spáchání přečinu Krádež aNeoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kdy mu v případě pravomocného odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," uvedla k případu mluvčí policie.