Video

Kamion se řítil dálnicí D5 v protisměru

Extrémně nebezpečnou situaci natočil v noci na dnešek jeden z projíždějících řidičů

čtvrtek 30. března 12:30 , aktualizace 12:31

Dálnice Doprava

Partner článku – Mraknet

     
     O noční můře každého řidiče, jakou bezesporu auto v protisměru na dálnici je, píšeme bohužel relativně často, ale o tak děsivém zážitku, jaký nám popsal řidič projíždějící v noci na dnešek po dálnici D5 u Svaté Kateřiny, jsme snad ještě nepsali.
     Proti tomuto řidiči se totiž v protisměru vyřítil kamion, na což se sami můžete podívat ve videu.

     "Jel jsem kolem desáté večer směrem na Rozvadov, už byla tma, když se přímo proti mě vyřítil kamion. Jel plnou rychlostí v levém pruhu, to prostě nepochopíte," napsal nám řidič pořádně naštvaný neuvěřitelně nebezpečným setkáním. 

     Řidič samozřejmě okamžitě situaci oznámil na tísňovou linku policie a na místo vyjely všechny dostupné hlídky z okolí. "Mohu potvrdit, že jsme přijali oznámení, že nákladní vozidlo jede po dálnici v protisměru. Dálnici jsme prověřili včetně odpočívadel i prostor parkovišť, vše ale s negativním výsledkem. Vozidlo se již nalézt nepodařilo," uvedla nám tisková mluvčí policie.

     Celá velmi nebezpečná situace tak jen obrovským štěstím neskončila vážnou dopravní nehodou a řidiči kamionu, který svou jízdou ohrozil všechny ostatní, se podařilo z dálnice sjet.

Co dělat, pokud omylem vjedu do protisměru na dálnici?

      Policisté opakovaně radí, jak se v této situaci zachovat: "Co nejdříve zastavte u kraje vozovky ideálně na levé straně z vašeho pohledu v odstavném pruhu, pokud to situace umožní. Pokud to možné není, zastavte co nejblíže u středového pásu dálnice.
      Zapněte výstražná světla, ať je vaše vozidlo vidět. Následně si oblečte reflexní vestu. Nikdo z cestujících nezůstávejte ve vozidle. Vystupte z něj a stoupněte si mimo pozemní komunikaci, ideálně za svodidla. Zavolejte na linku 158 a informujte o této události policii. Poté vyčkejte do příjezdu hlídky." 

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.