Video

Kamion vezoucí tanky do Plzně havaroval v Praze s vězeňským autobusem

Je aktivován traumaplán, zatím je hlášeno čtrnáct zraněných a jeden mrtvý

2. května 2019 13:55 , aktualizace 21:32

Dálnice Doprava Hasiči Nehody Smrt

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     Dnes odpoledne došlo v Praze na Ořechu ke srážce vězeňského autobusu a tahače vezoucího americké historické tanky do Plzně na Slavnosti svobody. Tahač vezl americký stíhač tanků M36 Jackson a americký tank M3 Stuart, tato jedinečná historická technika pochází z muzea obrněné techniky Smržovka a mířila do vojenského kempu za Plazou do Plzně. 
     K nehodě mělo dojít okolo jedné hodiny odpoledne při výjezdu na D5. Na místo okamžitě vyrazily všechny záchranné složky včetně letecké záchranné služby.  
    "V rámci tohoto zásahu byl také aktivován traumaplán. Dle posledních informací bylo na místě zraněno přibližně 14 osob a jedna osoba zemřela," uvedli záchranáři. Na místě zemřel příslušník Vězeňské služby ČR.
     Dle hasičů byl vyhlášen druhý stupeň poplachu, na místě zasahovalo pět jednotek a požár je již pod pod kontrolou, probíhá dohašování a kontrola skrytých ohnisek termokamerou. 
     Nájezd na dálnici D5 ve směru na Plzeň je uzavřen. 
     Dle informací od policie nikdo z převážených vězňů neuprchl.
     "Smutná zpráva pro naše muzeum z Pražského okruhu. Při nehodě částečně shořel náš americký M-36 Jackson, který se měl účastnit oslav osvobození Plzně. Za ním naložený Stuart by neměl být tolik poškozený. Upřímnou soustrast příbuzným zemřelého účastníka nehody," uvedlo muzeum Smržovka na svých stránkách.

Foto: HZS 
Video: AKTU.cz

 D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.