Foto

Řidič kamionu vážně zranil dívku, pomoc jí ale neposkytl

Makedonce zajímal víc škrábanec na boku auta, než krvácející dívka pod koly

středa 21. července 11:02 , aktualizace 11:17

Cizinci Dálnice Doprava Nehody

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Dnes před devátou hodinou dopoledne došlo u sjezdu z dálnice D5 E100 mezi Nýřany a Heřmanovo Hutí k vážné dopravní nehodě, při které se střetla dívka jedoucí na skútru s makedonským kamionem, převážejícím automobily. Podle informací z místa jela dívka od Heřmanovy Huti, když jí protijedoucí řidič kamionu, odbočující vlevo na dálnici, nedal přednost. Dívka ve snaze zabránit střetu skútr položila na bok, i se strojem ale doklouzala k boku kamionu, narazila do něj a skončila pod jeho koly.

      Dívce na pomoc okamžitě vyrazili svědci, včetně řidiče právě projíždějící převozové sanitky a začali jí poskytovat první pomoc. "Byla při vědomí a komunikovala, ale byla hrozně potlučená a potrhaná. Nejhůř na tom byla ruka, tu měla od lokte k zápěstí strženou až na kost," popsal nám jeden z pomáhajících. Naprosto nepochopitelné ale bylo chování řidiče kamionu. "Tomu chlapovi byla úplně jedno, vylezl, podíval se jak moc má odřený bok a šel si sednout zpátky do auta. Ani slovo, ani náznak snahy pomoct nebo někoho zavolat, prostě nezájem," uvedl znechuceně další svědek.

     Na místo vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo události a od svědků si převzali předlékařskou péči o dívku. Následně na místo dorazili záchranáři, kteří zraněnou řidičku po ošetření transportovali na Urgentní příjem Fakultní nemocnice.
     Policisté uzavřeli sjezdy z dálnice i silnici mezi Nýřany a Heřmanovo Hutí a přesnou příčinu i okolnosti nehody šetří. Tisková mluvčí policie nám zatím uvedla, že u řidiče kamionu narozeného v roce 1964 bylo dechovou zkouškou vyloučeno požití alkoholu, řidička narozená v roce 2000 nebyla vzhledem ke zranění zkoušky na alkohol schopna a byl nařízen odběr krve.


 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!