Foto

Představujeme Petra Denka - kandidáta na primátora Plzně

Ptáme se, co byste chtěl udělat pro zlepšení bezpečnosti v Plzni a jak to chcete provést?

18. září 2022 20:01 , aktualizace 20:15

     V souvislosti s blížícími se komunálními volbami jsme se rozhodli dát postupně prostor jednotlivým kandidátům na post primátora. Dalším, kterého představujeme, je kandidát Přísahy Petr Denk, dle svých slov plzeňský rodák, středoškolský učitel, spisovatel a především hrdý táta dvou dětí.

     I jemu jsme položili několik dotazů a samozřejmě nás nejvíce zajímalo to, co většinu našich čtenářů, tedy bezpečnost v Plzni.

S jakým programem kandiduje Přísaha do vedení města? 

     Všemi dostupnými prostředky zlepšíme bezpečnost v Plzni, to je naší prioritou. Dosáhneme toho například změnou vedení a koncepce městské policie nebo rozšíříme osvětlení a monitoring v problémových lokalitách. Bezpečnost bereme v širším slova smyslu a do programu jsme zahrnuli i ekonomické bezpečí a bezpečné životní prostředí. V praxi to znamená, že budeme důsledně kontrolovat zakázky města a nepřipustíme žádný klientelismus ani papalášismus na radnici. Zároveň chceme lidem v této obtížné době ušetřit finance zlevněním daně z nemovitosti nebo rozšířením teplovodních přípojek, aby více domácností mělo přístup k levnému centrálnímu zásobování teplem.
     Bezpečné životní prostředí pro nás představuje zejména čisté ulice a rozumnější zacházení s vodou.
  

Co říkáte na jednočlenné hlídky strážníků? 

     To je samozřejmě naprostý nesmysl. Policisté nebo strážníci samozřejmě potřebují parťáka, který jim kryje záda. Rád bych tady připomněl, že strážníci rozhodně nerozdávají jen botičky. Mají na kontě záchrany života a často přicházejí do styku s kriminálníky a všelijakými lumpy jako první.
     Všichni Plzeňáci cítíme, že se bezpečnostní standard našeho města horší, proto nedává smysl, abychom oslabovali městskou policii. Vedení městské policie se musí změnit.
     Mimochodem, když se podíváte na rozpočet města, tak nepočítá s navýšením investic do bezpečnosti. To je obrovská chyba a nezodpovědnost politiků. 

Říkáte, že bezpečnost je vaše programová priorita. Najdeme na vaší kandidátce lidi, kteří se otázkou bezpečnosti profesně zabývají? 

     Na kandidátce Přísahy především najdete lidi, své sousedy, kteří nesouhlasí se současným směřováním radnice a chtějí prosazovat rozumnou a férovou politiku. Ale zpět k vaší otázce, ano, na naší kandidátce najdete lidi z řad záchranářů, policistů a městských strážníků.
     Jsou to lidé, kteří mají odmakáno v terénu a vědí přesně, co naše ulice potřebují ke zvýšení bezpečnosti. Na druhou stranu bych byl nerad, aby nás někdo považoval za policejní stranu. Naši kandidáti jsou lidé napříč profesemi, od zdravotních sestřiček, přes učitele, mistry, podnikatele, vědce, programátory a další. Nabízíme tu nejlepší kandidátní listinu v Plzni a máme realistický program. 

Co říkáte na současné politické vedení v Plzni?

     Myslím, že politici zlenivěli a pohodlná kancelářská židle je pro ně často důležitější než ulice města. To raději ani nemluvím o otaznících, které se vznášejí nad některými městskými zakázkami. Také arogance některých politiků je alarmující. My přinášíme záruku, že se bezpečnost v našem městě zlepší a s lidmi se budeme bavit u kulatého stolu.
     Přijďte podpořit Přísahu k volbám 23. a 24. září, ať se můžeme zbavit nepořádku v ulicích i na radnici.