Pozor, kapsáři opět řádí

Jen za poslední čtyři dny víme v Plzni hned o třech okradených tímto způsobem

čtvrtek 29. dubna 15:00 , aktualizace 15:03

Krádež

     Jednou z častých majetkových trestných činností jsou krádeže na osobě, tedy takzvané kapsářství. Jen za poslední čtyři dny víme v Plzni hned o třech okradených tímto způsobem.

     V neděli 25. dubna na svou nepozornost doplatila mladá žena, která se šla projít podél řeky na Slovanech v Plzni. Drzému kapsáři se totiž podařilo ji u Papírny z kabelky odcizit nejen mobilní telefon, ale i peněženku s finanční hotovostí a platební kartou. Okradené ženě tak způsobil škodu asi osm tisíc korun.
      Když si žena krádeže všimla, obrátila se na policii, která po pachateli začala pátrat. "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že pokud bude zloděj dopaden, hrozí mu až dva roky za mřížemi. 

      Stejný trest hrozí i zloději, po kterém policisté pátrají v souvislosti s krádeží, ke které došlo jen o den později v pondělí 26. dubna na Borech. V tomto případě zloděj využil nepozornosti ženy cestující tramvají linky číslo 4 a z kabelky jí odcizil mobilní telefon. Krádež provedl tak šikovně, že žena zmizení telefonu zaznamenala až poté, co vystoupila.

     K poslednímu případu došlo teprve včera před šestou hodinou odpoledne. Dva mladí muži z Plzně seděli u budovy občerstvení u bývalých veřejných toalet na náměstí Republiky a k nim si přisedli další dva muži cizí státní příslušnosti. Po chvíli oba cizinci vstali a z místa odešli. Jeden z mladých mužů poté zjistil, že mu ve stehenní kapse kalhot chybí mobilní telefon. "Byli to určitě cizinci, odkud ale nevím, mluvili jazykem, který neznám. Byli starší, ten který mě okradl měl modročervenou barevnou košili s krátkým rukávem a brýle, ten druhý byl v teplákové soupravě," popsali zloděje mladí muži.

Policie radí:

     Dávejte si pozor na kapsáře a mějte své věci neustále pod kontrolou. Tašky nebo batohy, kde máte peníze nebo jiné cennosti nenoste na zádech, kam nevidíte, kabelku noste pokud možno u těla a využívejte různá zapínání a zdrhovadla. Kabelky přes rameno mějte vždy uzavřené a pod kontrolou.
     Peněženku, doklady, mobilní telefony a ostatní cennosti nenechávejte navrchu tašek či kabelek. Nosíte-li peníze či platební kartu mimo zavazadlo, ukládejte je do vnitřních kapes ošacení, nikoli do zadních kapes kalhot. Osobní doklady a platební kartu nenoste v peněžence a uložte je na jiné bezpečné místo. Nemějte při sobě větší finanční hotovost. Hotovost nevybírejte předem, ale využijte bankomatů přímo v obchodě. Finance si rozdělte na více bezpečných míst.