Foto

Požární poplach vyděsil nakupující v Kauflandu

"Byl to hrozný šok, náhle začaly všude sjíždět obrovské šedivé rolety!"

úterý 27. října 14:03 , aktualizace 14:25

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Hasiči ze stanic Plzeň střed a Košutka vyjížděli dnes před jednou hodinou odpoledne k nákupnímu centru Kaufland v Plzni u Rondelu k požárnímu poplachu vyvolanému elektronickým protipožárním systémem v prostoru krytého parkoviště.
     Na místě však hasiči nenalezli očekávaný požár, ale pouze řadu nakupujících vylekaných spuštěnými protipožárními roletami mezi parkovištěm a samotnou prodejnou. "Byl to hrozný šok, zrovna jsem vycházela a náhle začaly všude sjíždět obrovské šedivé rolety. Jsem už tak zblázněná z těch všech opatření, že jsem si fakt myslela, že je to něco s korovavirem, pak mi došlo, že asi hoří, no a to mě samozřejmě moc neuklidnilo," popsala nám jedna z nakupujících.
     Během chvíle se podařilo zjistit, že v objektu naštěstí nehoří, ale probíhá test elektronického protipožárního systému, při kterém byla zjištěna drobná technická závada. Kvůli této chybě systém na testovací signál zareagoval jako na ostrý poplach a spustil nastavený protokol zahrnující spuštění protipožárních rolet i přivolání hasičů.
     Evakuace nakupujících tak nebyla nutná a hasiči po dořešení s pracovníky nákupního centra zásah ukončili.


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.