Když drogy nesednou

Osmnáctiletý mladík ležel bezvládně uprostřed ulice

12. srpna 2022 12:27 , aktualizace 12:39

Drogy Městská policie Záchranáři

     V noci na dnešek ve tři hodiny byli strážníci městské policie přivoláni do Vondruškovy ulice v Plzni na Lochotíně, kde měl na zemi bezvládně ležet mladý muž.

     "Po příjezdu na místo strážníci nalezli osmnáctiletého mladíka, který vykazoval známky viditelného zhoršení fyzického i psychického stavu," uvedla tisková mluvčí strážníků s tím, že mladík strážníkům přiznal užití drog.

     Aby bezvládný mladý muž neprochladl, přikryli ho strážníci izotermickou folií a než si ho přivolaní záchranáři převzali k dalšímu ošetření, monitorovali jeho zdravotní stav.


     K obdobnému případu způsobenému pro změnu léky vyjížděli lochotínští strážníci i v noci na včerejšek. 

Nahá žena bloumala kolem domu

     V noci na čtvrtek pár minut před půl třetí ráno vyjížděla hlídka Městské policie Plzeň Lochotín ke kurióznímu zásahu. Operační strážník je vyslal na oznámení o zmatené nahé ženě potulující se okolo domu v ulici U Jam.

     "Strážníci ženu bez oblečení na místě skutečně našli, když ležela na zemi. Pomohli jí vstát a dostat se k lavičce poblíž. Na otázku, proč nemá žádné oblečení, strážníkům vysvětlila, že jí v bytě bylo vedro, tak se šla zchladit ven," popsala netradiční zákrok mluvčí strážníků s tím, že osmapadesátiletá žena působila zmateným dojmem a chvílemi se neorientovala v čase ani prostoru.

      Strážníci proto přivolali záchranáře a do jejich příjezdu se ženy ujali. Záchranáři ženu transportovali na Akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň a za její stav podle záchranářů mohla její svévolná a špatná medikace léky.

Foto: ilustrační

Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.