V KFC došlo k výbuchu fritézy

"Mě nevadí že hoří, já chci jen doplnit bezedný kelímek..."

čtvrtek 2. ledna 19:07 , aktualizace 20:28

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Dnes po poledni v KFC u OC Olympia v Plzni došlo k menšímu výbuchu a následnému požáru plynové fritézy. Dle svědků se ozvala hlasitá rána a okamžitě po ní vyšlehly plameny vysoké asi metr a půl. Na požár ihned zareagovali zaměstnanci a zahájili hašení pomocí ručních hasicích přístrojů. Samozřejmě došlo i k silnému zakouření celé provozovny, takže personál sám provedl evakuaci hostů mimo budovu. Dle vedení firmy se celá událost  obešla bez zranění osob.

Nepochopitelná byla ale reakce některých zákazníků:

  • Muž středního věku se dožadoval svého práva naplnit si bezedný kelímek oblíbeným nápojem i v okamžiku, kdy mu obsluha s plameny za zády sdělovala, že hoří a on tedy musí okamžitě odejít.
  • Když se těsně po uhašení ohně větrala provozovna a personál venku vykašlával směs kouře i prášku z hasicího přístroje, postarší dáma nutně potřebovala dostat informaci, zda má na objednávku čekat zde a nebo bude lepší, aby si nejprve zašla nakoupit a přišla až pak.
  • Poté, co personál vysvětlil dalšímu zákazníkovi, že je zavřeno, protože v kuchyni hořelo, zeptal se muž, zda by si tedy nemohl objednat přes drive in.

     Provozovna byla nakonec uzavřena na čtyři hodiny, mimo jiné i proto, že po odvětrání byla před otevřením ještě nutná kontrola zařízení revizním technikem.

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.