Foto

Kobra 11 versus beránek

Jejich revírem je dálnice, jejich protivníkem byl kamerunský beránek a jeho tempo bylo vražedné

4. září 2018 13:04

Dálnice Zvířata

     Zatímco Semir Gerkhan se svým parťákem ze slavného německého seriálu loví na dálnici nejčastěji vrahy, služba české dálniční policie je daleko prozaičtější a občas musí lovit i něco jiného.
      Již před třemi měsíci na Tachovsku utekl majiteli kamerunský beránek a užíval si svobody i krásného počasí. Bohužel se ale přiblížil k dálnici D5 a občas se po ní prošel, čímž samozřejmě ohrožoval nejen svůj život, ale hlavně životy řidičů. Policisty řidiči volali hned několikrát, ale beránek vždy zmizel ještě před příjezdem hlídky.
     Na dálnici se beránek znovu objevil v poslední srpnový pátek a štrádoval si to nedaleko Svaté Kateřiny. Na místo opět vyrazili dálniční policisté a na pomoc si přivolali i Karla Bobála ze záchranné stanice zvířat. Beránek se ale nechtěl vzdát lacino, a jak říká úvodní věta seriálu, jeho tempo bylo vražedné. Dálnici bylo nutné dokonce několikrát uzavřít a beránek chvíli sprintoval na Prahu, pak se rozmyslel a bral čáru pro změnu do Německa.     
     Beránčí dostihy skončily až po více než hodině, když se podařilo zvíře nahnat do areálu Správy silnic a dálnic, kde se ho teprve podařilo odchytnout.

     Beránek se ve zdraví vrátil k majiteli a Karel Bobál nás poprosil o poděkování za skvělou spolupráci všem zúčastněným dálničním policistům a doslova uvedl: "Nejen beránek, ale i pánové od policie byli ve skvěle kondici."