Foto

Kolabující dívka i zraněný cizinec

Strážníci o víkendu předávali záchranářům hned dva pacienty

pondělí 10. srpna 11:32 , aktualizace 11:36

Cizinci Městská policie Záchranáři

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Na pláž Boleveckého rybníka, kde probíhal Bolevák Music Festival 2020, musela v sobotu odpoledne vyjet zdravotnická záchranná služba.
     Hlídku strážníků zde totiž požádal o pomoc pro svoji devatenáctiletou přítelkyni dvaatřicetiletý muž. Dívce se udělalo nevolno a strážníkům si stěžovala na celkovou slabost. Zřejmou příčinou byl podle všeho dlouhý pobyt na sluníčku. 
     Do příjezdu záchranářů, kteří pacientku odvezli do nemocnice, se o dívku strážníci postarali. 

     V neděli odpoledne pak hlídka strážníků nalezla v Heyrovského ulici na chodníku muže, který ležel obličejem k zemi a kolem hlavy se mu rozlévala louže krve. Strážníci si ho všimli, když projížděli kolem a ihned se vydali zjistit, co se mu stalo.
     "Padesátiletý cizinec se třásl, okolo hlavy měl kaluž krve a vůbec nereagoval na podněty strážníků. Hlídka proto zavolala záchranáře a začala muži okamžitě poskytovat první pomoc, k čemuž využila zdravotnického materiálu ze záchranářského batohu ve vozidle," popsala tisková mluvčí strážníků.
     Cizinec měl zakrvácený obličej, z nosu, na kterém měl tržnou ránu, mu tekla krev a část hlavy měl oteklou. Strážníkům se muže po chvíli podařilo přivést k vědomí, až do příjezdu záchranářů s ním komunikovali a udržovali ho v klidu.
     Pacienta transportovala zdravotnická záchranná služba k ošetření do nemocnice na Borech.

Foto MP

 


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.