Foto

J. N. ve rvačce zabil motorkáře A. M., přesto je stále na svobodě

Přinášíme nové informace k velice sledovanému případu, kdy došlo k uškrcení motocyklisty A. M.

9. srpna 2023 21:39 , aktualizace čtvrtek 10. srpna 10:07

Smrt

Partner článku – Alfa Tactical


     Minulý měsíc jsme informovali o smrti motocyklisty po konfliktu s jezdcem na koloběžce, ke kterému došlo v noci ze soboty na neděli 23. července před jedenáctou hodinou u Příchovic, což je obec ležící nedaleko Přeštic. Vzhledem k pro mnoho lidí překvapivému propuštění muže, který motocyklistu dle všeho zabil, na svobodu a jeho vyšetřování na svobodě, jsme se o případ samozřejmě zajímali a podařilo se nám k němu zjistit několik podstatných informací.

Kdo zemřel?

     Zemřelým motocyklistou byl A. M., který v Příchovicích nemá zrovna nejlepší pověst. Podle místních obyvatel šlo o opilce a občasného narkomana, který byl často agresivní. Na motocyklu jezdil se zákazem řízení a ohrožoval tak všechny ostatní. Pověstný byl také častým vyvoláváním konfliktů i rvaček, za což byl policií několikrát řešen. 
     "Já jsem Tondu znal 20 let, byl to trochu podivín a šel problémům celkem naproti. Měl několik vážných dopravních nehod, v hlavě po operaci kovovou destičku a před 10 lety s ním občas problémy byly. Navíc byl na lidi docela držkatej a někdy i násilnickej. V posledních letech se ale docela srovnal a nevím o tom, že by s ním byl nějaký problém. Ale jak vidím, tak jsem se mýlil a poslední extempore ho stálo život," uvedl nám místní obyvatel, který dobře znal oba muže.

Kdo zabil?

     Naopak J. N., kterého policie ze smrti A. M. viní, je dosud bezúhonný občan, kterého místní označují jako pohodového a bezproblémového souseda. Právě pro dosavadní slušný život, zdržování se na adrese bydliště, kde žije s rodinou, i trvalé zaměstnání, neměli kriminalisté důvod to tohoto muže navrhovat vazbu.

Jak k usmrcení motocyklisty došlo?

     Samozřejmě asi každého nejvíc zajímá, jak ke smrti motocyklisty došlo. V současné době jsou všechny výslechy ukončeny, takže již můžeme uvést i podrobnosti, které jsme dosud nemohli zveřejnit, aby nedošlo k maření probíhajícího vyšetřování.

     Podle dosud zjištěných skutečností i výslechů svědků celý incident začal motocyklista, který jel na motocyklu z koupaliště ve Vodokrtech, kde měl celé odpoledne popíjet pivo a kouřit marihuanu. "Tonda si tady dal minimálně osm piv a několik špeků, než vyrazil domů," potvrdil nám i výše uvedený místní obyvatel.
     Že byl muž pod vlivem obojího potvrdily i výsledky soudní pitvy.

     Pod mírným vlivem alkoholu byl ale i koloběžkář J. N., který jel z oslavy narozenin, což nám potvrdila policie a podle ní nadýchal půl promile.

     Oba muži se potkali na silnici u Příchovic, kde motocyklista A. M. začal na muže na koloběžce najíždět a nadávat mu, že jede málo osvětlený. Poté ho měl strčit do příkopu. Koloběžkář J. N. se z příkopu vyškrábal a pokračoval v cestě, motorkář na něj ale o kousek dál znovu čekal a opětovně na něj zaútočil. 
     Oba zápolící muži po chvíli spadli na zem a koloběžkář se dle své výpovědi kopajícího a rány rozdávajícího motocyklistu snažil zpacifikovat tím, že ho zezadu chytil do takzvané kravaty a silně stiskl.
     V tu chvíli místem projížděly dvě mladé ženy, které u místa domnělé dopravní nehody zastavily a zjišťovaly co se děje. Koloběžkář je dokonce požádal o pomoc, že byl napaden mužem, kterého v tu chvíli stále ještě svíral. Protože motocyklista mezitím přestal klást odpor, koloběžkář ho pustil a nechal ležet na zemi, načež dívky požádal, aby k agresivnímu opilci zavolaly policii a z místa odjel. 

     Obě dívky na místě zůstaly až do příjezdu policistů v domnění, že opilý motorkář spí. Že muž nejeví známky života zjistili až policisté po příjezdu, zahájili jeho resuscitaci a přivolali záchranáře. Bohužel veškerá snaha všech už byla marná a muž zemřel.

     Policisté poté vyrazili zajistili J. N. v místě jeho bydliště a podrobili ho dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 0,5 promile. Následně byl muž umístěn do policejní cely.

Uvláčení na řemínku přilby

     Veřejnost zcela pochopitelně rozhořčila informace o "uvláčení na řemínku přilby", kdy některá média popisovala, jak koloběžkář tahal motorkáře několik metrů po silnici za přilbu a tím ho uškrtil na jejím řemínku. Tuto ničím nepodloženou verzi ale již kriminalisté vyloučili. 
     Podle výsledků pitvy i dosud zjištěných informací A. M. zemřel na následky zranění, která utrpěl, když oba muži leželi na zemi. Konkrétně následkem přílišného tlaku vyvinutého na jeho krk.


Původní článek:

Motorkář zemřel ve rvačce

      V noci ze soboty na na neděli 23. července před jedenáctou hodinou došlo u Příchovic, což je obec ležící nedaleko Přeštic k tragické události. Záchranné složky měly původně celou událost nahlášenou jako dopravní nehodu, takže na místo vyjížděli hasiči, policisté i záchranáři, kteří se pokoušeli muže narozeného v roce 1980 oživit. Bohužel ale marně, resuscitace byla neúspěšná a lékařka záchranné služby musela konstatovat jeho smrt. Hasiči zajistili motocykl proti úniku paliva a poskytovali součinnost při resuscitaci muže. Poté ještě zajistili nasvětlení prostoru a instalaci zástěny.

     Poloha motocyklu, těla i další okolnosti na místě však neodpovídaly dopravní nehodě a i zjištění koronera potvrzovalo, že vše zřejmě bylo úplně jinak. Vyšetřování smrti motocyklisty si proto na místě převzali krajští kriminalisté, kteří se zabývají těmi nejzávažnějšími trestnými činy včetně vražd.

     Zjištěno bylo, že došlo ke sporu tohoto motocyklisty s mužem narozeným v roce 1977, který zde měl jet na koloběžce, údajně kvůli jeho špatnému osvětlení. V následném konfliktu mezi oběma muži koloběžkář motocyklistu usmrtil, konkrétně uškrtil. Podle našich informací uškrcení potvrdily i výsledky soudní pitvy.

     Podezřelý byl zadržen, převezen do policejní cely, načež byl po vystřízlivění vyslechnut a obviněn. "Mohu potvrdit, že jsme zahájili trestní stíhání pětačtyřicetiletého muže, kterého jsme obvinili ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví. Za to, že svým jednáním způsobil smrt, mu hrozí až šestnáctiletý trest odnětí svobody," uvedla nám dnes mluvčí policie s tím, že po sdělení obvinění byl muž propuštěn ze zadržení a na soud si tak počká na svobodě.

Těžké ublížení na zdraví

(1) Kdo jinému úmyslně způsobí těžkou újmu na zdraví, ...

(3) Odnětím svobody na osm až šestnáct let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt.


Foto HZS


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.