Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Právník se snažil podplatit policistu a získat tak přístup k policejním databázím

Krom zničené kariéry hrozí mladému muži i vězení

24. listopadu 2022 11:31 , aktualizace 11:50

Právo

     Kriminalisté odboru hospodářské kriminality se posledních několik měsíců zabývali případem, kdy se koncipient jedné advokátní kanceláře z Plzně pokoušel podplatit policistu.

     V červenci letošního roku koncipient oslovil policistu, se kterým se od vidění znal, s nabídkou peněžní odměny za lustraci konkrétních osob v neveřejných systémech policie. 
     "Policista tuto nabídku oznámil svým přímým nadřízeným a případ začali dále prověřovat krajští kriminalisté. Ve věci  zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu podplacení. Od státní zástupkyně obdrželi na základě vlastní žádosti povolení k použití operativně pátracích prostředků," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

     Během následného provádění úkonů koncipient policistovi úplatek ve výši několika tisíc korun nejen slíbil, ale i předal. Policista poté samozřejmě peníze vydal v souladu s trestním řádem jakožto věc důležitou pro trestní řízení.

     "Na základě vyhodnocení prověřování, provedených úkonů a nashromážděných podkladů bylo rozhodnuto o zahájení trestního stíhání osmadvacetiletého koncipienta z Plzně, kterému nyní hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až šest let, propadnutí majetku nebo peněžitý trest," doplnila mluvčí policie s tím, že už samotné nabídnutí úplatku naplňuje skutkovou podstatu zločinu podplacení a v případě, že pachatel nabídne, slíbí či poskytne úplatek úřední osobě, je trest přísnější.

     Obviněný právník podle našich informací již sám požádal o vyškrtnutí z advokátní komory.

Foto ilustrační

 


KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.