Sedmdesát tisíc, to již zavazuje! Více než pět let práce, od hledání stop k vrahům až po pátrání po majiteli koťátka
Foto

Kontrola dětských hřišť a dopadení dvojice mužů

Strážníci kontrolovali dětská hřiště a zadrželi dva muže v hledáčku Policie ČR

pátek 17. května 11:30 , aktualizace 11:48

Strážníci dopadli hledanou dvojici mužů

     Dva muži v hledáčku Policie ČR předali strážníci městské policie do rukou kolegů ze státní policie.
     Ve čtvrtek 16. května v osm hodin ráno procházela hlídka ze stanice Územně strážní služby Přeštickou ulicí. Při pochůzce jejich pozornosti neunikla dvojice mužů, jejichž tváře jim připomněly někoho, koho znají z evidence osob hledaných Policií ČR.
     Strážníci se nemýlili a jeden z mužů byl pro policisty skutečně zájmovou osobou. Strážníci tohoto muže odvezli na policejní oddělení rovnou i s jeho kamarádem. Ten totiž neměl doklady a strážníci tak nemohli prověřit jeho totožnost. 
     "Po potvrzení jeho identity, kterou strážníkům sdělil, bylo jasné, že též v rukou policistů zůstane. Muž byl veden v celostátním pátrání Policie ČR," sdělila tisková mluvčí strážníků. 

Dětská hřiště na Doubravce prošla plánovanou kontrolou

     Včera 16. května se uskutečnila plánovaná kontrola pěti dětských hřišť a pískovišť na Doubravce. 
     Na těchto místech byl použit i detektor kovu pro zjištění, zda místa pro hraní dětí neukrývají žádné pro ně nebezpečné předměty a ani v jednom případě nebyla nalezena injekční stříkačka. V písku strážníci pak nejčastěji nalezli zrezivělá víčka a nejrůznější zbytky kovových hraček. 
     "Se strážníky byl v terénu pracovník odboru životního prostředí MO Plzeň 4, který sebrané nalezené předměty odvezl zlikvidovat," dodala tisková mluvčí strážníků.