Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy

Koronavir je i na Krajském úřadě, do karantény tak míří i hejtman

Celá rada Plzeňského kraje včetně hejtmana Josefa Bernarda jde do karantény

čtvrtek 26. března 14:33 , aktualizace 15:20

    Bohužel jsme dnes obdrželi potvrzenou zprávu o pozitivním případu onemocnění Covid-19 na Krajském úřadě Plzeňského kraje. 
    Nakaženou by podle našich informací měla být Mgr. Radka Trylčová, radní pro životní prostředí a zemědělství Plzeňského kraje za ODS, která s novým koronavirem dle všeho přišla do styku v tuzemsku. Bohužel se tato radní účastnila zasedání rady kraje, kde byl samozřejmě přítomen i hejtman Josef Bernard. Celá rada kraje tak podle všeho nyní bude muset projít karanténou a testováním na Covid-19.
    Od včerejšího dne také Krajský úřad Plzeňského kraje poptává firmy nabízející dekontaminaci prostor.
    "Nákazu jednoho člena rady bohužel mohu potvrdit, všichni kdo s touto osobou přišli do kontaktu byli kontaktováni Krajskou hygienickou stanicí a jsou od této chvíle v karanténě. Budou se jim dělat odběry zda jsou infekční a výsledky snad budou známy do dvou dnů," uvedla nám dnes mluvčí krajského úřadu s tím, že zaměstnanci, kteří mohou, pracují již od vyhlášení omezeného pohybu osob z domova a radní jsou v karanténě samozřejmě ve spojení telefonicky, takže chod Krajského úřadu Plzeňského kraje by touto událostí neměl být nijak ohrožen. 
    Pokoušeli jsme se kontaktovat i radní Trylčovou, ta nám ale telefon nezvedla.