Foto Video

Oldřich Kostifál alias "Debílek Olda" byl dnes odsouzen

Za sražení a usmrcení muže jdoucího z nákupu, i následné ujetí a skrývání se, dostal pouze dva a půl roku

čtvrtek 11. srpna 13:36 , aktualizace 14:21

Drogy Nehody Právo Smrt

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Dnes ráno stanul před soudem Oldřich Kostifál, obviněný ve velice sledovaném případu stražení chodce za obchodním domem Centrum v Plzni na Doubravce.

     O dopravní nehodě, kterou Kostifál způsobil, i o jeho naprosto nepochopitelném a zbabělém jednání po ní, jsme již opakovaně informovali a detailní popis i video události je k dispozici v článku níže.

     Soud šestadvacetiletého Oldřicha Kostifála uznal vinným z Usmrcení z nedbalosti, Neposkytnutí pomoci a kvůli zákazu řízení v době nehody také z Maření výkonu úředního rozhodnutí.

     Za to byl Kostifál odsouzen k trestu odnětí svobody ve věznici s ostrahou na dva a půl roku, státu propadne jeho auto a musí zaplatit celkem 2,5 milionu korun pozůstalým a jako náhradu nákladů zdravotní pojišťovně. Navíc dostal další zákaz řízení, tentokrát na pět let.

     Rozsudek zatím není pravomocný a státní zástupce se proti němu odvolal.

Co se za OC Centrum stalo?

     V pondělí 11. října 2021 krátce po deváté hodině ráno Oldřich Kostifál velmi rychle couval ze slepé ulice a srazil muže jdoucího z nákupu. Náraz byl tak silný, že chodec byl odhozen asi tři metry a na zemi zůstal ležet v bezvědomí.

     V tu chvíli Kostifál začal jednat naprosto nepochopitelně a celou situaci ještě zhoršil. Když totiž zastavil a vystoupil, přiběhl k bezvládnému zraněnému muži a začal ho tahat doslova jako loutku, čímž mu jeho vážná zranění ještě zhoršil.
     Poté již na místo dorazili svědci události a muž se rozhodl zmizet. Přítomným zcela nesmyslně řekl, že jede pro záchranku, naskočil do auta, odjel a už se nevrátil.

     Chodec narozený v roce 1963 následkem nehody utrpěl zranění hlavy, kvůli kterému krvácel do mozku, a i když byl v nemocnici ihned operován, bohužel svůj dvouměsíční boj se smrtí v neděli 12. prosince dopoledne v nemocnici prohrál.

     Plzeňští kriminalisté v případu zjišťovali a prověřovali získané poznatky a aktivně pátrali po vozidle i řidiči. Již od počátku vyšetřování byl hlavním podezřelým Oldřich Kostifál, jenže policisté ho museli jednak najít, protože se ukrýval, a hlavně mu jeho vinu nevyvratitelně prokázat, což se nakonec podařilo.
     Policisté také zjistili, že Oldřich Kostifál vozidlo řídil i přesto, že má uložen platný zákaz řízení všech motorových vozidel. 

Kdo je Oldřich Kostifál a proč ho naši čtenáři překřtili na "debílka Oldu"?

     O tomto muži jsme psali již několikrát. Jde o známého plzeňského zlodějíčka a narkomana, jehož asi nejznámějším případem byla krádež sudu piva v srpnu roku 2019 v music klubu Maxim v Martinské ulici.

     Oldřich Kostifál společně s kamarádem totiž pár minut po této krádeži se sudem nastoupil na Americké třídě do nočního autobusu linky N5, cestou se oba muži chovali velmi hlučně, čímž obtěžovali ostatní cestující, a když je řidič napomenul, slovně ho napadli, natáčeli se při tom a řidiče opakovaně nazývali "debílkem."


     Řidič dojel na zastávku Pekárna na Koterovské třídě, kde na muže už musel zavolat strážníky městské policie a krádež sudu tak byla vyřešena velice rychle.

     V dalším případě, asi o rok později, pak byl Kostifál policisty přistižen za volantem vozu ve stavu, kdy byl ovlivněn marihuanou natolik, že ani nebyl schopen si vzpomenout, jak se jmenuje. O tomto případu jsme informovali v článku:

"Debílek Olda" nevěděl ani jak se jmenuje

"Debílek Olda" nevěděl ani jak se jmenuje

10. 10. 2020, 17:23, aktualizace 10. 10. 2020, 17:41

Úplně pitomý zloděj Olda opět zapracoval na své popularitě


 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.