Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Řidiči pozor, zítra to na Koterovské začne!

Od 1. června začne rekonstrukce tramvajové trati na Koterovské v Plzni na Slovanech

31. května 2022 12:06 , aktualizace 12:23

Doprava

      Od zítřka začne rekonstrukce tramvajové trati na Koterovské v Plzni na Slovanech, a to v úseku od náměstí Generála Píky po křižovatku s ulicí Slovanská alej. Součástí této stavby bude i rekonstrukce zpomalovacích prahů při zastávce Radnice Slovany. Při ní bude upravena geometrie a výška příčného prahu dle platných technických předpisů, čímž se zlepší nájezdy. Dále bude provedena celoplošná oprava vozovek v celém úseku.
     Téměř kilometr dlouhý úsek tramvajové trati už nutně potřebuje opravu. Koleje se dostaly do špatného technického stavu, a tak tu tramvaje musejí v některých místech projíždět velmi pomalu. Výluka na tramvajové lince číslo 2 v úseku od nám. Generála Píky po Světovar začne 1. června a skončit má na konci letních prázdnin. 

Tramvaje a autobusy
      Tramvajová doprava linky číslo 2 tak bude jezdit jen v úseku Skvrňany - Náměstí Generála Píky, část spojů o pracovním dni v době přepravní špičky bude ukončena již na Mikulášském náměstí.
      Náhradní doprava v úseku náměstí Generála Píky – Brojova nebude zajištěna, ale tramvaje linky číslo 1 budou ze Slovan prodlouženy na Světovar. Pro přepravu mezi zastávkami Náměstí Generála Píky a Světovar lze v úseku mezi zastávkami Poliklinika Slovany a Pošta Francouzská využít i autobusových linek 29 a 30.

      Od zítřejší noci dojde i k odklonu linek N2, N5 v oblasti Světovaru. Obě linky budou shodně a obousměrně odkloněny v úseku Slovanská alej - Částkova do Francouzské ulice, kde obslouží zastávky linek 29, 30 „Pošta Francouzská“ a „Poliklinika Slovany“ jako náhrady za zrušené zastávky „Světovar“, „U Světovaru“, „Sladová“ a „Radnice Slovany“.

Osobní a nákladní doprava
       Stavební práce se dotknou i řidičů aut, kteří budou muset použít pro úsek Koterovské od kruhového objezdu ke křížení se Slovanskou alejí objízdnou trasu po Francouzské, Slovanské a K Dráze s tím, že nákladní vozidla nad 12 tun pojedou místo ulicí K Dráze ulicemi U Seřadiště a Jasmínová. Blatenská, Ječná, Petřínská, Pivovarská, Krejčíkova, Brojova a Sladová a ulice U Světovaru budou u Koterovské v době stavby zaslepeny. Vjezd do podzemního parkoviště nákupního centra Galerie Slovany z Koterovské zůstane zachován.

     Stavební práce mají dle smlouvy probíhat od 1. června do 20. září s tím, že úplná výluka na tomto tramvajovém úseku má skončit 31. srpna a Správa veřejného statku města Plzně, která pro město stavbu zajišťuje, zaplatí za tuto opravu firmě COLAS CZ, a. s., podle smlouvy celkem 69 805 081 Kč včetně DPH.

      Policisté žádají řidiče, aby respektovali dopravní značení a byli ohleduplní vůči ostatním účastníkům silničního provozu. 

Foto: M. Pecuch

 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost