Foto

Kradená vapka pomohla odhalit dealery drog

Zfetovaný a autem plným drog i materiálů na jejich výrobu vyrazil krást

čtvrtek 28. května 15:57 , aktualizace 16:25

Drogy Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Mraknet

     V pátek 15. května v nočních hodinách vnikl do areálu jedné firmy ve Stříbře zloděj, který tam odcizil tlakový čistič v hodnotě téměř 8000 korun. Netušil ale, že majitel do přístroje nainstaloval GPS lokátor a že mu policisté budou po několika hodinách od oznámení na stopě. 
     Majitel v ranních hodinách oznámil krádež policistům a zároveň jim předával informace o tom, kde se právě odcizený přístroj nachází. Pachatel dojel s vozidlem Škoda Superb až do Plzně, kde jej na základě instrukcí operačního důstojníka zastavili a zkontrolovali policisté v Železniční ulici. Zjistili při tom, že se odcizená vapka nachází v kufru vozu.
     "Vzhledem k tomu, že se ve vozidle nacházely ještě různé chemikálie, byl na místo vyžádán policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Ten při ohledávání vozidla označil příruční zavazadlo 31leté spolujezdkyně, ve kterém následně policisté nalezli množství sušiny a sáčky s krystalickou látkou, které zajistili k odbornému zkoumání," popsala tisková mluvčí policie s tím, že s šestatřicetiletým řidičem provedli dechovou zkoušku a test na drogy, který byl pozitivní na amfetamin.
     Možným porušením zákona ze strany spolujezdkyně, u které byly sáčky s marihuanou a pervitinem nalezeny, a mužovou jízdou pod vlivem pervitinu se zabývají plzeňští policisté. Odcizením vysokotlakového čističe se zabývají policisté ze Stříbra, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu krádeže. 

Foto: PČR

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.