Foto Video

Poznáte muže podezřelého z krádeže čtvrt milionu?

Policie pátrá po zloději, který kradl ve Fakultní nemocnici na Lochotíně

úterý 9. srpna 12:42 , aktualizace 13:03

Krádež Pátrání

Partner článku – Delta Plzeň

      O krádeži téměř čtvrtmilionové hotovosti z auta zaparkovaného v areálu Fakultní nemocnice Lochotín jsme již informovali. Nyní se nám podařilo získat kamerový záznam muže, který je z krádeže podezřelý.


      V noci ze středy na čtvrtek 14. července v areálu Fakultní nemocnice Lochotín využil zatím neznámý zloděj nepozornosti řidičky vozu Mercedes, která zapomněla uzamknout zaparkované vozidlo a z přihrádky vozu jí odcizil uložené peníze. "Pachatel poškozené způsobil škodu ve výši 240 tisíc korun," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a po pachateli pátrají.

     Proč měla majitelka v autě uloženou tak vysokou částku mluvčí neuvedla.

     Pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest až pět let odnětí svobody. 

     Pokud poznáváte muže na záznamu, neváhejte se prosím obrátit na kterékoli obvodní oddělení policie nebo na bezplatnou linku 158.

Jak se hlídá nemocnice?

    Fakultní nemocnice Plzeň dlouhodobě vlastní certifikát kvality a bezpečí pro poskytování ústavní zdravotní péče. Její nový bezpečnostní systém byl zřízen s maximálním důrazem na zajištění bezpečnosti zaměstnanců a pacientů a zahrnuje přes 400 kamer, z nichž je 220 vybaveno analytickým softwarem s inteligentními funkcemi.
     Pro tyto kamery není problém vyhledat osobu například podle barvy oblečení i jiného konkrétního popisu. Systém tak může najít třeba ztracené dítě, trasovat pacienty, kteří kliniku neoprávněně opustí, ale včas zachytit i jiná bezpečnostní rizika.

      Pro zloděje i pachatele jiné trestné činnosti je pak tento systém doslova noční můrou, protože je systém nejen umí po celou dobu pohybu v areálu nemocnice sledovat, ale také pořídit z jejich jednání kvalitní záznam.

     

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.