Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

Bizon čelí krádežím, kradli u něj dvakrát za 24 hodin

Majitel minipivovaru v Čižicích prosí o pomoc při pátrání po zlodějích

čtvrtek 19. března 14:20 , aktualizace 15:13

Krádež Pátrání

Partner článku – Delta Plzeň

     Současný vážný stav související s epidemií nového koronaviru samozřejmě těžce doléhá na nás všechny, a to nejen z hlediska zdravotního, ale i ekonomického. Nutná omezení zasahují i podnikatele a to zvláště ty malé, právě rodinné podniky nyní čelí velmi nejisté budoucnosti.
     Je smutné, že zatímco mnoho lidí se snaží si navzájem pomoci, abychom toto složité období přečkali co nejlépe, jiní se i přes hrozbu vyšších trestních sazeb obohacují na úkor jiných. 

     Do redakce nám přišla prosba z řemeslného pivovaru Bizon v Čižicích nedaleko Plzně o pomoc při pátrání po zlodějích, kteří již po několikáté, tentokrát dokonce dvakrát během čtyřiadvaceti hodin vnikli na pozemek, kde kradli.

Dobrý den,
     píšu vám z Čižic z Pivovaru Bizon. Jsme regionální minipivovar, vše děláme ručně, řemeslně, bez použití dotací.
     Dnes v noci nás už podruhé za krátkou dobu vykradli. Když jsme mysleli, že už nemůže být hůř, kdy se nám ze dne na den zastavila práce a nyní jsme v nejistotě, zda vůbec přežijeme, nějaká lidská hyena nám ještě přitíží. Bohužel se to stalo v situaci, kdy by měli být lidi k sobě maximálně solidární a vzájemně si pomáhat. Opatření ohledně coronaviru se dotýká mnoha malých lokálních podniků, nás se týká bezprostředně, zastavily se nám objednávky a nyní doufáme, že to dáme a přežijeme. Provozní náklady pivovaru jsou vysoké, vše děláme postupně svépomocí a tenhle lidský hyenismus nás velmi ohrožuje.
     Chtěl bych Vás požádat, zda byste nám pomohli a o případu vydali článek. Byly nám ukradeny sudy, které jsou dost specifické a na základě článku by je někdo mohl poznat, kdyby mu byly nabízeny. Jednalo se, co zatím víme, o padesátilitrové sudy značek Lobkowicz a Plzeňský Prazdroj 50l a třicetilitrové sudy bez označení a značky Krug-Bräu 30l. 
     K poslední krádeži došlo z úterý 17. března na pátek. Nejdříve přijel jeden pachatel modrým VW Passat s registrační značkou začínající na 1K v úterý v 6:15 ráno, obhlédl místo a vzal jeden sud, ale byl vyrušen sousedem. Poté zloději přijeli již dvěma auty ve středu v 1:51 h a brali x dalších sudů.
     Nejsou to za poslední dobu v naší obci jediné případy, začalo se u nás regulérně krást a lidé mají strach. Myslíme si, že to má na svědomí stejná skupina a proto bychom rádi poprosili čtenáře o pomoc. Kdokoliv touhle dobou projížděl v okolí, tak mohl zloděje zaznamenat na svojí palubní kameru.  
     Za informace vedoucí k dopadení pachatelů nabízíme sud piva. 
                                                                                                       Děkuji, s pozdravem Robert B. - Pivovar Bizon

     Na získaném kamerovém záznamu je vidět první pachatel při krádeži a jeho odjezd od pivovaru, jeho vůz také na palubní kameru zachytil projíždějící řidič. V druhé části videa je pak vidět příjezd dvou aut pachatelů a jejich pohyb po dvoře pivovaru.
     Pokud by někdo tyto zloděje poznal, nebo měl jakékoli informace vedoucí k jejich dopadení, ať se prosím obrátí na nejbližší obvodní oddělení policie nebo na bezplatnou linku 158.


 Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.