Foto

Ukradli historické kličky i kování

Zlodějům nyní hrozí až osmiletý trest

pátek 16. října 09:27 , aktualizace 09:29

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Security

     Přivydělat si na historickém kování oken a dalších předmětech se rozhodli dva zloději v neděli 11. října.
     Muži se vloupali do neužívaného objektu patřícího k jednomu z hotelů v Karlových Varech, při odchodu po čtvrté hodině odpoledne je ale zadržela ostraha právě tohoto hotelu, který s s cílem jejich krádeže sousedí.
     Přivolaní policisté pak u mužů nalezli tašku s téměř padesátkou kliček, kování i dalších předmětů. "Odborným vyjádřením bylo zjištěno, že hodnota odcizených věcí činí téměř 18 tisíc korun," uvedla tisková mluvčí policie. Policisté oba muže na místě zadrželi a eskortovali na místní policejní služebnu k provedení dalších procesních úkonů.
     "Kriminalisté zahájili trestní stíhání mužů ve věku 38 a 44 let a obvinili je ze spáchání zločinu krádeže. Mladší muž se takového jednání dopustil i přesto, že byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen," doplnila tisková mluvčí policie s tím, že v případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se jednání dopustili v době, kdy byl Usnesením Vlády České republiky vyhlášen nouzový stav pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu COVID – 19 a čin byl tedy spáchán za stavu jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí.

Foto PČR

 


TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost