Kradli v Česku i Německu

Díky precizní práci policistů a všímavosti občanů byli pachatelé chyceni a jízdní kola nalezena

středa 17. ledna 10:58, aktualizace středa 17. ledna 11:00

     Ve čtvrtek 11. ledna krátce po půlnoci vnikli násilím do bytového domu v Horšovském Týně neznámí pachatelé, kde z neuzamčené technické místnosti odcizili jízdní kolo značky Merida a jízdní kolo Specialized. Škoda, která tak majitelům vznikla, byla vyčíslena na 23 tisíc korun.
      Po pachatelích i po odcizených bicyklech policisté začali usilovně pátrat. K dispozici měli kamerový záznam z bytového domu. Díky precizní práci horšovskotýnských policistů a všímavosti horšovskotýnských občanů byli pachatelé do několika hodin zadrženi. Ti také policistům vydali odcizená jízdní kola.
     Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Domažlice dne 12. ledna zahájil trestní stíhání dvou mužů ve věku čtyřiatřicet a pětatřicet let z Ústí nad Labem, které obvinil ze spáchání trestného činu krádež spáchaného ve spolupachatelství.
     Jeden z mužů kradl opakovaně, rozsudkem Obvodového soudu Bayreuth ve Spolkové republice Německo byl odsouzen za těžkou krádež ve spolčení k nepodmíněnému trestu odnětí svobody o výměře dvou let a deseti měsíců a rozsudkem soudu v Drážďanech k nepodmíněnému trestu odnětí svobody o výměře dvou let a šesti měsíců.
     Trestní stíhání obou je vedeno na svobodě, jednomu z pachatelů hrozí dvouletý trest odnětí svobody, recidivistovi trest tříletý.

Foto: Ilustrační