Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Mrtvý muž není Lambert Krejčíř

Kriminalisté dementují informaci uveřejněnou některými médii

10. května 2021 09:47 , aktualizace 10:25

Pátrání

     Minulý týden jsme vydávali pátrací relaci rokycanských kriminalistů, kdy žádali veřejnost o pomoc při ztotožnění neznámého mrtvého. V některých sdělovacích prostředcích se poté objevila informace, že by se mohlo jednat o uneseného Lamberta Krejčíře, otce velmi kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře, který uprchl během zatýkání ze své vily v Praze, v Česku byl odsouzen na jedenáct let, později v JAR byl odsouzen k pětatřiceti letům vězení a tento trest si nyní odpykává. 

     Kriminalisté však tuto spekulaci vylučují a v žádném případě se podle nich nejedná o výše uvedeného muže. Podle našich informací to již vyloučily i testy DNA.

Původní článek

     Rokycanští kriminalisté šetří od roku 2014 případ nálezu lidské lebky a kosterních pozůstatků, které byly nalezeny postupně v katastru obce Kladruby na Rokycansku. "Jako první byla v květnu roku 2014 nalezena část lebky a při pátrací akci pak následně i kosterní ostatky. O pět let později byla ve stejném katastru nalezena spodní část čelisti. Zkoumáním bylo zjištěno, že se jedná o pozůstatky, které patří totožné osobě. Po posledním nálezu byla provedena exhumace lebky a byla vyžádána spolupráce s Kriminalistickým ústavem Praha k projekci předložené lidské lebky.
     Na základě toho byl vyhotoven znalecký posudek, kde je v podobě kresby vytvořena rekonstrukce přibližné podoby muže dosud neznámé totožnosti. Na níže přiložených obrázcích je vystihnuta možná podoba muže, která je záměrně vypracována jak bez vlasů, tak i s vlasy, neboť k tomu ani k postavě dotyčného nejsou žádná relevantní vodítka. Vytvořená rekonstrukce obličeje je přibližnou podobou, která by měla skutečnému stavu odpovídat především umístěním a vzájemnou proporcí obličejových prvků. Provedená rekonstrukce odpovídá padesátiletému jedinci,"
 vysvětlila mluvčí policie.

     Ze znaleckých posudků vyplývá, že by se mělo jednat o muže tělesné výšky okolo 177 cm, větší hmotnosti. Z popisu chrupu dolní čelisti bylo zjištěno, že je sedmý mezičlen vpravo i vlevo tvořen korunkou ze žlutého kovu, která je vsazena mezi šestku a osmičku, kdy osmička tvoří celoplášťovou korunku ze žlutého kovu. Přesná doba od smrti muže do okamžiku nálezu je kratší než 20 let, ale blíže to nelze určit.

Na místě nálezu kosterních pozůstatků byly zajištěny následující věci:

  • šusťáková bunda zn. Napapirji, výrobce Kingfield, velikost 50, modré barvy, horní část zad šedé barvy
  • pánské boxerky zn. EsPacE, šedé barvy s červenými proužky
  • pánské koženkové pantofle zn. Björndal, se 3 přezkami, hnědé barvy, vel. asi 44
  • pánské brýle tyrkysové barvy s označením D.D.Hamilton na levé nožičce a číselnou řadou 01-60410-01 51 22 140 na pravé nožičce, přičemž čísla 51 22 140 označují šířku očnice, šířku nosníku - délku stranice
  • červený vysouvací odlamovací nůž

     "Opětovně se obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc při zjišťování totožnosti osoby. Žádáme občany, kteří by muže na fotografii poznali nebo mohli jakoukoli informací přispět k zjištění jeho totožnosti, aby kontaktovali bezplatnou linku tísňového volání 158 nebo se přímo obrátili na kriminalisty Územního odboru Rokycany na tel. č. 974 335 903," dokončila mluvčí policistů.