Foto

Louže krve na mostě, řev a muž v poutech

V Plzni v noci na Americké se může stát cokoli, ale tohle překvapilo i nás

neděle 21. ledna 16:30 , aktualizace pondělí 22. ledna 12:12

Alkohol Drogy Městská policie Napadení Záchranáři

     Kolem jedné ráno v noci na dnešek došlo k pořádně nepochopitelnému incidentu na Americké třídě přímo na Wilsonově mostě.

     Vše začalo úplně prostě, na mostě na ledu uklouzl muž, spadl a rozbil si hlavu. Pomoct mu asi chtěl značně opilý a zřejmě i zfetovaný muž, který ale místo linky 155 vytočil linku 156, tedy místo záchranářů strážníky a žádal po nich okamžitý příjezd sanitky, aniž by byl ale schopen říct, co se vlastně stalo.
     Operační na místo nejprve okamžitě vyslal vozidlo s hlídkou, která byla nedaleko a byla vybavena profesionálním medic-batohem, a pak se snažil od muže zjistit co se stalo a vysvětlit mu, že záchranka má jiné číslo. Muž díky své intoxikaci vůbec nepochopil co mu do telefonu říkají a začal operačnímu velice vulgárně nadávat.
     Mezitím na místo dorazili tři strážníci a začali zraněnému muži poskytovat první pomoc, respektive chtěli, ale nemohli, protože vztek muže se přenesl na ně a ten jim nadával a hlavně bránil v první pomoci. Jeden z nich tak musel agresivního opilce držet, zatímco jeho dva kolegové přivolali záchranku, protože to původní oznamovatel doposud neudělal a zraněného muže i přes značný odpor řádícího oznamovatele ošetřili.
     Záchranáři dorazili na místo, strážníky již ošetřeného muže převzali a odvezli. Strážníci měli se stále dál řvoucím mužem doslova svatou trpělivost a pokusili se mu vysvětlit, že zraněný muž je v pořádku. Jenže ani to rozběsněného muže neuklidnilo a on pokračoval ve značně vulgárních nadávkách, velice hlasitém řvaní a vše vyvrcholilo, když se pokusil strážníky napadnout i dvěma údery ruky. Útok však byl to poslední co muž udělal a pak již skončil v poutech.
     Vzhledem k těžké intoxikaci útočník skončil na záchytce a po vyprchání účinku látek v sobě se ze svého chování bude zodpovídat.