Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Kriminalisté dopadli podezřelého z vraždy muže, který byl nalezen s odřízlou hlavou a genitáliemi

Obviněným z brutální vraždy je známý plzeňský recidivista Tomáš H.

Autor: Petr Novák sobota 2. března 20:03 , aktualizace úterý 5. března 14:57

Smrt Vazba Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Již více než rok plzeňskou veřejnost děsí případ, kdy bylo v řece Berounce pod lávkou u Jána nalezeno tělo muže, který byl zavražděn a velmi brutálně zohaven.
     Kriminalisté se případem mrtvoly dvaatřicetiletého slovenského bezdomovce bez hlavy a s uříznutými genitáliemi intenzivně zabývali a byl ustanoven vyšetřovací tým speciálně pro tento případ.

Dopadení a obvinění podezřelého

     Nyní již konečně můžeme doplnit i informaci, že v uplynulých dnech se kriminalistům podařilo zadržet muže, který je z vraždy podezřelý.

     Podle našich informací by se mělo jednat o policii velmi dobře známého recidivistu s bohatou trestní minulostí Tomáše H., který ale účast na vraždě popírá.
     Tomáš H. byl dnes dopoledne předveden před Okresní soud Plzeň - město, kde ho soudkyně poslala do vazby.

     Mluvčí policie nám k dopadení muže uvedla, že v současné chvíli připravuje podrobnou zprávu, kterou samozřejmě po obdržení doplníme.

Aktualizace:

     "Po více než roce intenzivní práce policistů ze speciálně ustanoveného vyšetřovacího týmu, který se zabýval objasněním trestného činu vraždy z ledna roku 2023, kdy bylo v řece Berounce v Plzni nalezeno mrtvé lidské tělo bez některých jeho částí, se nám podařilo tento poslední případ vraždy objasnit.
     Ve čtvrtek 29. února zadrželi kriminalisté v Plzni podezřelého dvaačtyřicetiletého muže, kterého následně vrchní komisař obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Poté byl ze strany vrchního komisaře podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což soudce dnešního dne akceptoval a obviněný muž je tedy stíhán vazebně.
     S ohledem na probíhající vyšetřování nebudeme k případu uvádět bližší informace,"
doplnila informace tisková mluvčí policie. 


O děsivém případu jsme informovali v článku: 

Uřezaná hlava i genitálie a další příšerná zohavení


     Ve čtvrtek 12. ledna 2023 si náhodný kolemjdoucí u řeky Berounky v Plzni Doubravce, přímo pod Lávkou u Svatého Jiří vedoucí z Doubravky na Bílou Horu za soutokem Úslavy a Berounky, všiml na hladině plovoucího těla muže.

     Na místo vyjely všechny záchranné složky, hasiči tělo vynesli z vody, ale muži již bohužel vzhledem k devastačnímu zranění, konkrétně dekapitaci, samozřejmě nebylo pomoci a lékař mohl pouze konstatovat jeho smrt. Na místo proto vyjeli kriminalisté a povolán byl i koroner k ohledání těla. 

     Policisté uzavřeli místo nálezu a prohledávali okolí, kde pátrali nejen po hlavě zemřelého, ale také po veškerých dostupných stopách, které by mohly přispět objasnění mužova úmrtí.
     „Okolnosti úmrtí muže jsou v současné době předmětem šetření, byla nařízena soudní pitva a případem se intenzivně zabýváme,“ uvedla ještě na místě tisková mluvčí policie.
     K Lávce u Svatého Jiří byl mimo jiné povolán i policejní psovod se speciálně vycvičeným psem, koryto řeky propátrávali hasiči na člunu i policejní potápěči, přizváni byli specialisté z firmy Drony SIT a také soudní znalec.

     Tělo, které bylo ve vodě přibližně tři týdny až měsíc, bylo totiž strašlivě zdevastované. Krom oddělené hlavy měl muž uříznuté genitálie, bodnořezné rány v trupu i na hýždích a další rozsáhlé, jen těžko publikovatelné zohavení.

     Kriminalisté samozřejmě stále pátrali po chybějících částech těla zemřelého muže a zároveň zjišťovali jeho totožnost. Výsledky testů DNA pak ukázaly, že by se mohlo jednat o dvaatřicetiletého Slováka Ladislava, který nějakou dobu žil v Plzni a mezi bezdomovci byl znám pod přezdívkou Čobol.
     Policie se poté obrátila na veřejnost s žádostí o pomoc při mapování pohybu a výskytu zemřelého v posledních dnech před smrtí.

     Námi oslovený psycholog uvedl, že osoba, která toto způsobila, bude mít velmi silné sadistické sklony, protože takovéto zohavení není u běžných sadistů běžné a s velikou pravděpodobností bude mít pachatel k zemřelému nějaký vztah.

     "Kriminalisté 12. ledna zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vražda. Obětí je dvaatřicetiletý cizinec," doplnila později mluvčí policie. 


 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.