Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Muž podezřelý z vraždy stále leží s bodnými ranami v nemocnici

Kriminalisté obvinili muže, který o víkendu podřízl ženu a požádali o jeho vzetí do vazby

12. září 2022 10:57 , aktualizace 11:21

Cizinci Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     O víkendu jsme informovali o násilné a velmi brutální smrti ženy z Ukrajiny, ke které došlo v sobotu v ubytovně ve Starém Sedle na Tachovsku. Podezřelý muž byl s několika bodnými zraněními, která si zřejmě způsobil sám, transportován do nemocnice.

     Dnes krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání tohoto třicetiletého Ukrajince a obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. "Vrchní komisařka odboru obecné kriminality podá státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby," uvedla tisková mluvčí policie.

     Motiv tohoto zrůdného činu zatím znám není, ale podle našich informací právě v tuto dobu probíhá v nemocnici výslech obviněného.

Původní článek:

     V sobotu po poledni vyjížděli policisté a záchranáři do ubytovny ve Starém Sedle, což je obec ležící mezi Tachovem a Horšovským Týnem, a vzhledem k tomu, že z místa bylo hlášeno velmi vážné zranění muže a ženy, k případu letěl i vrtulník LZS.

     Na místě se ukázalo, že jde o násilné usmrcení ženy, konkrétně o její podřezání a dále o pobodání muže. Mrtvá žena i zraněný muž jsou Ukrajinci. O zraněného se postarali záchranáři a tělo ženy, u které byla jakákoli snaha o její oživení od začátku vyloučena, si převzal koroner. 
     Na místo poté vyjeli krajští kriminalisté, kteří řeší ty nejzávažnější trestné činy, tedy i vraždy.

     "Po poledni jsme přijali oznámení o násilném trestném činu mezi partnery v obci na Tachovsku. Policisté na místě nalezli ženu bez známek života. Podezřelý muž byl se zraněním transportován do nemocnice. Kriminalisté prověřují všechny okolnosti této události," uvedla nám mluvčí policie.
     Můžeme se tedy domnívat, že muž nejprve ženu podřízl a poté se pokusil o sebevraždu, k tomu se ale zatím mluvčí policie odmítla vyjádřit s tím, že vyšetřování je na samém počátku.

     "Záchranná služba na místo vyslala pozemní posádky oblasti Tachov a LZS, u asi dvaatřicetileté ženy lékař konstatoval těžké zranění, kterému na místě podlehla. Asi třicetiletý muž byl transportován se středně těžkým zraněním, při vědomí na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," doplnili poté informace záchranáři.

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.