Foto Video

Strážníci přistupují k zabavování alkoholu

Na popíjející bezdomovce funguje jedině sebrat jim alkohol

čtvrtek 29. října 12:09 , aktualizace 13:25

Alkohol Bezdomovci Městská policie

Partner článku – TUEBOR General Security

     Při kontrolní činnosti a dohledu na dodržování veřejného pořádku museli strážníci v Plzni opět řešit několik případů porušení platných krizových opatření. Zde je několik z nich:

     V úterý odpoledne se v Křižíkových sadech dvojice mužů ve věku jednačtyřicet a čtyřicet let usadila na lavičce a spokojeně začala popíjet víno, které si navzájem podávali. "O tom, že je na veřejnosti pití alkoholu v této době zakázáno, oba muži věděli, přesto vládní opatření nerespektovali a své přestupkové jednání odmítali se strážníky řešit. Rozpitá láhev s vínem jim byla odejmuta," popsala mluvčí strážníků.

     O pár hodin později se jiná dvojice uvelebila v prostorech tržnice U Práce, tentokrát šlo muže a ženu ve věku pětatřicet a sedmačtyřicet let, a i v tomto případě začali na veřejnosti popíjet levné víno. Strážníci dvojici z tržnice vykázali a zbylý alkohol jim byl odejmut.  

     Třetí opilou dvojici vyjeli strážníci řešit kolem osmé hodiny večer do Prokopovy ulice, kde svědek oznámil rvačku muže a ženy. Na zastávce MHD Komorní divadlo nalezli strážníci silně opilý manželský pár, který se před jejich příjezdem stačil usmířit a pokračoval v pití. Oběma opilcům, kteří jsou strážníkům dobře známi, strážníci vysvětlili, že porušují zákaz pití alkoholu na veřejnosti a doporučili jim odebrat se domů. 
     Muž výzvy ochotně uposlechl, dvaatřicetiletá žena ale byla opilá natolik, že zvládla ujít jen pár kroků, než znovu upadla na zem. Dechové zkoušky pak nebyla schopná vůbec. Protože ve svém stavu ohrožovala svůj život i zdraví, bylo rozhodnuto o jejím převozu na PAZS.

     Podezření z přestupkového jednání všech řešených opilců bude postoupeno správnímu orgánu. Pokuta za porušení krizových opatření může být skutečně velmi citelná, horní hranice je totiž dvacet tisíc.
     Bohužel bezdomovci si samozřejmě z nezaplacených pokut nic nedělají a následná hrozba exekuce je jim také jedno. Jediné čeho se skutečně bojí je, že strážníci jim alkohol odeberou a o jeho dalším osudu rozhodne až správním orgán. 
Video z minulého týdne:

 

Piju, protože maminka má koronavirus

Piju, protože maminka má koronavirus

24. 10. 2020, 14:29, aktualizace 24. 10. 2020, 15:27

Dva měli tři promile a jeden téměř čtyři, strážníci pak připravili partu o další alkoholTUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost