Neznámá „dívka“ z muže vylákala milion

I přes zkušenosti s kryptoměnami mladý muž naletěl podvodníkům

čtvrtek 29. září 16:53 , aktualizace pátek 30. září 09:38

Podvodníci

Partner článku – Mraknet

     Asi každý uživatel sociálních sítí se již setkal s žádostmi o přátelství nebo snahou o komunikaci od zcela neznámých lidí, většinou opačného pohlaví, kteří se ho snažili buď pomocí odkazů nasměrovat na různé podezřelé stránky, nebo mu nabídnout možnost pohádkového a rychlého zbohatnutí. 
     Verzí těchto pokusů o podvod jsou desítky, od těch nejjednodušších, kdy je snaha zcela jednoznačná, až po ty sofistikovanější, kdy se podvodník vydává za podnikatele z nějaké exotické země, se svou obětí nějakou dobu smysluplně komunikuje a pomalu jí podsouvá myšlenku na rychlé a bezpracné zbohatnutí.

Neznámá "dívka" z muže vylákala milion

     Na policii se v posledních dnech obrátil mladý muž z Tachovska, který kvůli internetovému podvodu přišel téměř o milion korun. „Čtyřiadvacetiletý muž se prostřednictvím internetu seznámil s osobou vystupující pod ženským jménem a po několika dnech vzájemné konverzace se osoba zmínila, že je majitelkou kanceláře, která se zabývá obchodováním s kryptoměnami.

     Jelikož měl  muž s investováním do kryptoměn již nějaké zkušenosti, rozhodl se prostřednictvím své nové známé pro další obchod v řádech stovek tisíc korun,“ popsala nám začátek podvodu tisková mluvčí policie.

     „Když chtěl ale mladý muž celou částku navýšenou o údajný výnos převést zpět na svůj účet vedený u české finanční společnosti, systém mu toto neumožnil a emailem mu přišla zpráva, že musí uhradit přibližně 250 tisíc korun jako daň za převod peněz.
     Muž i tuto sumu zaplatil, peníze však na jeho účet převedeny nebyly,“ dokončila mluvčí policie.

     Mladý muž tak s vidinou snadného výdělku podvodníkovi poslal nejen své celé úspory, čítající přibližně 100 tisíc korun, ale na transakci si 600 tisíc vypůjčil v bance a 290 tisíc od příbuzného. Celkem tak muži vznikla škoda ve výši bezmála milion korun.

    Policejní komisař zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu podvodu a po pachateli policisté intenzivně pátrají.

Foto ilustrační

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.