Kuba chtěl pomoci napadenému, skončil sám zkopaný

Rodina i policie hledá svědky brutálního napadení v Plzni na Borech

sobota 5. ledna 18:42 , aktualizace 22:09

Napadení Pátrání

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

"Dobrý den,
     všude čtu jak je bezpečná Plzeň a jak je tedy možné, že v noci z 27. prosince na pátek 28. zbili neznámí pachatele mého mladšího bratra na konečné na Borech, když čekal na autobus. Dostal několik ran pěstí a pak ještě do něj kopali. Otřesen nastoupil do linky 24, kde zkolaboval, naštěstí si toho všiml řidič autobusu, který zavolal rychlou záchrannou službu. Když jsem bráchu viděl, bylo mi jasné, že útok musel být dost brutální.
     Chci poděkovat tomuto řidiči, že se zachoval správně a i záchranářům. Následně touto cestou žádám o pomoc lidí, co jeli okolo, jestli něco neviděli nebo nenatočili na auto kamery."

                                                  Jméno pisatele má redakce k dispozici

     K případu jsme zjistili, že zbitý pětadvacetiletý Jakub si z útoku odnesl otřes mozku a zřejmě i dlouhodobé nebo trvalé následky v podobě poruchy řeči. Mladý muž se vracel z oslavy s přáteli a po půl čtvrté ráno si na konečné všiml rvačky dvou mužů, chtěl napadenému pomoci, ale útočník napadl a zbil i Jakuba.
     Zřejmě díky otřesu mozku pak později nastoupil Jakub omylem do autobusu č. 24, kterým odjel na stanici Západočeská univerzita, kde se zhroutil.
     Řidič autobusu zraněnému mladému muži poskytl první pomoc a přivolal jak policii, tak i záchranáře. Policisté případ šetří jako ublížení na zdraví a intenzivně po pachateli pátrají. Policie žádá, aby se přihlásili svědci, zejména pak první, také napadený muž.

Foto: Ilustrační


   

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.