Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Kvůli hádce muže ubil k smrti

Útočníkovi nyní hrozí až šestnáct let vězení

22. června 2022 10:59 , aktualizace 12:10

Alkohol Bezdomovci Napadení Smrt Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Ve fyzický útok, který napadený muž nepřežil, vygradovaly v sobotu 18. června odpoledne dlouhodobé spory dvou mužů v Sokolově. 
      Dvojice mužů z místní komunity bezdomovců se tentokrát pohádala v proluce mezi garážemi a hádka se vystupňovala natolik, že šestatřicetiletý muž o rok mladšího známého začal bít. "Nejprve ho měl silně udeřit pěstí do oblasti hlavy. Po tomto úderu měl pětatřicetiletý muž upadnout na zem a agresor měl ve svém útoku pokračovat. Ležícího a nebránícího se muže měl opět několikrát udeřit pěstí do horní části těla," popsal tiskový mluvčí policie.

     Po chvíli šestatřicetiletý muž svou oběť přestal bít a z místa odešel, a to i přesto, že zbitý muž byl po útoku viditelně ve velmi špatném zdravotním stavu. Ležícího a krvácejícího muže po chvíli našli na zemi mezi garážemi ležet kamarádi, kteří mu přivolali lékařskou pomoc, jeho zranění ale byla natolik vážná, že jim během několika minut i přes snahu záchranářů ještě na místě podlehl.


     Policisté se začali případem okamžitě usilovně zabývat, uzavřeli prostor a zajistili veškeré dostupné stopy. Po několika hodinách se jim podařilo útočníka vypátrat a zadržet. Ten se následně podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem. "Při zadržení byl muž v těžkém stádiu opilosti," uvedl mluvčí policie.

Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže z Lounska, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti.
     Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který jej akceptoval, a na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody na osm až šestnáct let.

Video PČRAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.