Foto

Kvůli sdílení seřezal mladšího, ten skončil v nemocnici

Hádky kvůli sociálním sítím skončily rvačkou a zraněným dítětem

5. listopadu 2018 11:29

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

      Policie šetří značně neobvyklý případ bitky mezi dětmi, který zřejmě skončí před soudem. Hranici trestní odpovědnosti zákon stanovuje na 15 let a v tomto případě ji překročil pouze útočník, zatímco poškozenému patnáct let ještě nebylo.
       K incidentu došlo v pátek 2. listopadu v 13:45 v autobusu číslo 41 na Vinicích. Starší chlapec si zde dle prvotních informací měl počkat na mladšího a napadnout ho. "Byl jsem napadený cestou ze školy, ten starší kluk mě nejdříve začal škrtit a pak mi dával pěstí. Následně jsem na něj vytáhl pepřový sprej a to zabralo, pak už mě nechal být. Měl jsem rozbitý obličej a poraněnou krční páteř," uvedl nám i policii napadený chlapec.
      Na místě zasahovala jak policie, které útočníka zajistila, tak i záchranná služba, které zraněné dítě transportovala do nemocnice. Motivem útoku mělo být vzájemné zveřejňování posměšných statusů na sociálních sítích.
      Mluvčí policie potvrdila, že se policisté tímto případem skutečně zabývají, ale vzhledem k věku účastníků nebudou poskytovat více informací.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.