Foto

Kvůli úniku neznámé látky evakuovali celou třídu

Všechny záchranné složky vyjížděly ke škole v Plzni

2. prosince 2021 13:42 , aktualizace 15:06

Hasiči Záchranáři

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Hasiči, záchranáři i policisté dnes po poledni vyjížděli ke Střední průmyslové škole dopravní v Karlovarské ulici v Plzni, kde mělo dojít k úniku neznámé látky. 
     V jedné z tříd, ve které se v tu chvíli nacházelo asi 15 žáků, začal podle přítomných z odpadu čpět jakýsi dráždivý, štiplavý zápach, ze kterého se všem přítomným velmi rychle udělalo špatně. Žáci byli ze třídy evakuováni a naštěstí se jim po opuštění místnosti udělalo lépe. Záchranáři ale museli ošetřit jednu dívku a chlapce, jejichž stav byl vážnější. Zatímco u chlapce stačilo ošetření na místě, dívka byla nakonec transportována do nemocnice. "Sedmnáctiletou dívku, jejíž stav se blížil kolapsu a nelepšil se jsme transportovali na dětskou kliniku," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

     "Hasiči na místě provedli veškerá dostupná měření, žádná koncentrace škodlivých látek ale zjištěna nebyla," doplnil tiskový mluvčí hasičů s tím, že zásah byl již ukončen.
     Podle našich informací se dívka po převozu do nemocnice vzpamatovala a je již v pořádku. Co se ve třídě stalo zjišťují policisté.

Aktualizace 15 h:

"Nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání, případ tedy pouze evidujeme," uvedla nám tisková mluvčí policie.

   
 

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.