Muž zbil a zranil svoji přítelkyni, vše mu ale asi projde

Vyšetřování případu ze Skvrňan převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů

22. února 2021 12:38 , aktualizace 12:45

Alkohol Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V noci ze čtvrtka na pátek 18. února došlo k napadení ženy a následnému konfliktu mezi sousedy v Plzni v Lábkově ulici. Podle sousedů, kteří nás na případ upozornili, se celý incident odehrál v jednom z bytů v panelovém domě, kde muž zbil svoji přítelkyni a poté začal demolovat vybavení bytu. Když byl útočník upozorněn sousedem na zvýšený hluk, měl podle sousedů vyhrožovat i jemu. 

     Na místo vyjeli policisté i záchranáři a zraněná žena skončila hospitalizovaná ve Fakultní nemocnici Plzeň, podle záchranářů se zraněním hlavy a oka. Vzhledem k tomu, že zranění ženy mělo být vážnějšího charakteru, dorazili i kriminalisté. Jenže se ukázalo, že útočníkem byl policista z plzeňské cizinecké policie, a proto policisté vyrozuměli Generální inspekci bezpečnostních sborů, která následně přijela na místo. Vzhledem k tomu, že se potvrdilo, že trestného činu se dle všeho skutečně mohl dopustit policista, který na místě nadýchal kolem jednoho promile alkoholu, GIBS ještě v noci převzal vyšetřování.

     Zvrat ale přišel dnes, ačkoli sousedé napadení ženy velmi podrobně popsali a také uvedli, že podle nich jsou spory v této rodině časté, vše nyní vypadá, že GIBS bude muset případ odložit. Zraněná žena totiž odmítla dát souhlas s trestním stíháním svého partnera a to u obdobných trestných činů lze zahájit pouze se souhlasem poškozeného.

Foto ilustrační - jiný zákrok GIBS


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.