Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Pátrání

Čí pes roztrhal hnízdící labuť na Pekelném rybníku?

Záchranáři zvířat se kvůli napadení labutí samice obrací na veřejnost s žádostí o pomoc a informace

Autor: Jana Holá pondělí 20. května 07:19 , aktualizace 09:03

Pátrání Zvířata

Partner článku – Ski klinovec


     Pracovníci DES OP - Záchranné stanice živočichů Plzeň se kvůli napadení labutí samice obrací na veřejnost s žádostí o pomoc a informace.
     "Hledáme svědky víkendové události a napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic. V sobotu 18. května kolem druhé hodiny odpoledne pozorovali místní lidé labutí pár, již druhý měsíc sedící na hnízdě s devíti vejci, ještě v pořádku. Druhý den v neděli dopoledne zajistila kolegyně Gabriela Černá zmrzačenou labutí samici pod vrbou u mokřadu na pravém břehu Vejprnického potoka," uvedl Karel Makoň ze záchranné stanice.

     "Labuť se zaživa ukousnutou prstovou částí pravé pánevní končetiny a poraněným pravým křídlem musela být na základě zjištěného kritického zdravotního stavu následně utracena," pokračoval Karel s tím, že podle charakteru poranění musel labuť napadnout a nohu jí rozdrtit i ukousnout pravděpodobně středně velký pes s mimořádně silným stiskem čelistí. Noha byla rozdrcena a sežvýkána tak, že dva ze tří prstů chyběly úplně. K útoku dle všeho došlo velmi rychle a zřejmě na vodě. 

     "Žádáme návštěvníky lokality, kteří se pohybovali v časovém intervalu od soboty 18. května - 14:00 hod. do neděle 19. května - 10.00 hod. na lokalitě u Pekelného rybníka nedaleko Vejprnic, o jakoukoliv informaci, která by mohla souviset s napadením a poraněním hnízdící samice labutě velké. Informace je možné předat na telefonním čísle 777145960. Za jakoukoliv informaci předem děkujeme," doplnil Karel Makoň.

Foto DES OP


Ski klinovec

Největší lyžařsky propojený areál v ČR. Přes 31 km sjezdovek všech obtížností. 5 lanovek z toho 3 s oranžovou bublinou. Luxusní večerní lyžování na modré sjezdovce dlouhé 1,5km a s nejnovější lanovkou s vyhřívanými sedadly. Lyžařská škola s dětským parkem s posuvnými pásy v Jáchymově.