Foto

Velký kus ledu proletěl čelním sklem a zranil řidiče

Policie pátrá po řidiči kamionu, ze kterého led spadl

1. února 2021 08:35 , aktualizace 12:02

Nehody Záchranáři

Partner článku – Prestol Holding

     Dnes v půl šesté ráno došlo na silnici 230/II mezi sjezdem z dálnice D5 na Stříbra a Stříbrem k dopravní nehodě, při které dodávku Peugeot Boxer zasáhl zasáhl veliký kus ledu uvolněný z kamionu. Led poškodil střechu dodávky, prorazil čelní sklo a zranil jejího řidiče.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky. Řidiče dodávky si do péče převzali záchranáři. "Muž utrpěl zranění v obličeji, byl ošetřen a následně transportován do Stodské nemocnice," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

     V souvislosti s tím se s žádostí o pomoc obracejí na veřejnost a žádají řidiče, kteří místem projížděli v uvedenou dobu a mají k dispozici záznam z palubní kamery, nebo by mohli poskytnout jakékoli informace, které by napomohly k ustanovení řidiče a nákladního vozidla, aby kontaktovali tísňovou linku 158.

     Zároveň policisté připomínají, že řidiči dle zákona o provozu na pozemních komunikacích nesmějí:

  • řídit vozidlo, na němž jsou nečistoty, námraza nebo sníh, které zabraňují výhledu z místa řidiče vpřed, vzad a do stran
  • řídit vozidlo, na němž nebo na jehož nákladu je led, který by při uvolnění mohl ohrozit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

     V důsledku nerespektování těchto pravidel pak může dojít k nepříjemným a nebezpečným situacím a komplikacím při vašich cestách. 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost