Foto

Dnes ráno vyrabovali Lenovo Store Plzeň

Čtyři pachatelé za sebou zanechali škodu více než půl milionu

neděle 16. května 12:13 , aktualizace 14:10

Partner článku – TUEBOR General Security

     Dnes ráno došlo k vykradení Lenovo Store v Plzni na Lidické ulici. Pokud si vzpomínáte na vykradení Alzy na konci dubna, tak pachatelé postupovali téměř stejně. V Lenovu se vše odehrálo dnes krátce po čtvrté hodině ráno a dle našich informací se tentokrát vloupání měli účastnit čtyři pachatelé. Maskovaní muži v tmavém oblečení naběhli k hlavnímu vchodu do prodejny, stejně jako v Alze velkou palicí rozbili sklo ve dveřích, vnikli do prodejny a brali to nejdražší zboží, tedy notebooky, tablety a telefony.
     První hlídka policie byla na místě do tří minut, hlídka bezpečnostní služby Tuebor pak za čtyři minuty, přesto však již byli pachatelé pryč. V krátké době byl nasazen služební pes, ale ten ztratil stopu u silnice, což ukazuje, že pachatelé z místa ujeli autem. Škoda je předběžně stanovena na více než půl milionu korun.
     Policisté zajistili místo vloupání a po pachatelích začali v okolí intenzivně pátrat. Na místo byl povolán technik, který zajistil maximální možný počet stop ve vykradené prodejně, na rozbitých vstupních dveřích i na pohozených palicích, které zloději na místě nechali. "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení, probíhají procesní úkony a prověřujeme veškeré okolnosti. Po pachatelích intenzivně pátráme," uvedla tisková mluvčí policie. V současné době se vyhodnocují kamerové záznamy.

Jak na Rychtářce vyrabovali Alzu?

     Do prodejny Alza se v pátek 23. dubna vydali dva pachatelé, kteří měli celou akci zjevně předem velmi dobře promyšlenou a naplánovanou. Na místo totiž dorazili vybaveni zcela novými bouracími kladivy, kterými se během několika vteřin probourali hlavním vstupem do prodejny, vběhli dovnitř a začali brát pouze ty nejdražší mobilní telefony. Vloupání samozřejmě spustilo poplach elektronického zabezpečovacího systému, a protože operátor na kamerách v prodejně přímo viděl řádění zlodějů, okamžitě vyslal na místo jak hlídku bezpečnostní služby Tuebor GS, tak i další hlídky policie.


     Zloději se zaměřili na nejnovější modely značek Apple a Samsung, a během pouhých necelých tří minut, než hlídky dorazily na místo, jich pobrali víc než dvě desítky. Obchodu tak způsobili škodu v přibližné výši téměř půl milionu korun a z místa bleskurychle uprchli.     

     

 


 


TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost