Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Motorový paraglide skončil v drátech elektrického vedení

K letecké nehodě museli krom záchranných složek vyjet i energetici

2. června 2023 08:44 , aktualizace 08:49

Hasiči Nehody


     Včera večer kolem deváté hodiny večer došlo na okraji Švihova ke střetu motorového paraglidu s dráty elektrického vedení.
     Křídla s motorem visícího za výrazného jiskření v drátech si okamžitě všimli místní obyvatelé a přivolali na pomoc záchranné složky.

     K události vyjeli hasiči z Klatov a Železné Rudy i jejich dobrovolní kolegové ze Švihova a samozřejmě i záchranáři i policisté. Po příjezdu na místo se ukázalo, že pilot měl obrovské štěstí a ačkoli jeho nouzové přistání nesměřovalo do pole, jak zamýšlel, neutrpěl v podstatě žádné zranění a dokonce se mu podařilo slézt samotnému.

     Hasiči zajistili prostor události a vyčkali, než energetici vypli v úseku vedení proud, aby mohli křídlo i s motorem z drátů sundat.

     Případ v tuto chvíli šetří policisté, čekáme na jejich zprávu, po jejím obdržení budeme článek aktualizovat.

Aktualizace:

  "Pilot narozený v roce 1973 po selhání motoru motorového padáku při nouzovém přistání zavadil o dráty elektrického rozvodu a došlo k zavěšení padáku na dráty," uvedla nám mluvčí policie.

Foto HZS a P. Procházka

 Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.