Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Zkolabovaná žena, napadení zdravotníků i agresivní opilec

Záchranáři, strážníci i policisté v neděli odpoledne vyjížděli k několika lidem ležícím na chodnících

3. května 2021 13:54 , aktualizace 13:59

Alkohol Městská policie Napadení Záchranáři Záchytka

      Včera před jednou hodinou odpoledne si náhodní kolemjdoucí v ulici Karla Steinera všimli na trávníku ležící starší ženy. Dva muži ženě, která dle všeho zkolabovala a nebyla se schopna sama zvednout, začali poskytovat první pomoc, v čemž je v krátké době vystřídali strážníci. Protože stav ženy se nelepšil, byli na místo přivoláni záchranáři se sanitním vozem, protože ale začala pacientka znovu kolabovat, byl povolán i vůz Rv s lékařem. "Žena narozená v roce 1958 byla pro opakující se kolaps transportována na akutní zónu Fakultní nemocnice," uvedla nám tisková mluvčí záchranářů.

     Kolem šesté hodiny odpoledne pak záchranáři vyjížděli na náměstí T. G. Masaryka, kde mladý kolemjdoucí nalezl na zemi u tramvajové zastávky nalezl ležícího muže. Záchranáři zjistili, že muž je silně opilý a ten se jakémukoli ošetření bránil přívalem vulgárních nadávek. Protože se muž choval i agresivně, vyžádali si záchranáři asistenci policistů, těm také opakovaně odmítal dechovou zkoušku a dále byl vulgární. Protože ve svém stavu ohrožoval svůj život a zdraví, bylo rozhodnuto o jeho transportu na záchytku.
     Vzhledem k tomu, že muž byl evidentně značně opilý, byli o jeho transport požádáni strážníci, kteří jsou vybaveni vozem pro transport silně opilých nebo znečištěných osob, takzvaným "hnojníkem". 

     Ještě včera večer strážníci asistovali zdravotníkům při převozu silně opilého muže ze zdravotnického zařízení do protialkoholní záchytné stanice. "Dvaačtyřicetiletý muž po vystoupení ze sanitky nechtěl spolupracovat, vzpouzel se a vtrhl se na zdravotníky. Dohlížející strážníky zasypal snůškou vulgarit, a protože i na ně fyzicky útočil, museli strážníci pro jeho převedení od sanitního vozu na PAZS použít donucovacích prostředků," uvedla tisková mluvčí strážníků s tím, že mužovým jednáním se bude dále zabývat správní orgán. 


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.