Recidivista na pervitinu byl zadržen při útěku

Prchajícího pachatele zadrželi ve svém volnu strážník a policista

pátek 21. ledna 16:54 , aktualizace 16:54

Drogy Krádež Městská policie Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Service

     Muže utíkajícího z prodejny Lidl v Těšínské ulici v Plzni si včera po šesté hodině večer všiml strážník městské policie vracející se soukromým vozidlem ze služby. Protože viděl, že prchajícího muže pronásleduje pracovník bezpečnostní služby, okamžitě vozidlo zastavil a za zlodějem za opakovaných výzev k zastavení sám vyběhl.
      "Muž však nezastavil a utíkal dál, až se dostal do vnitrobloku mezi domy, kde upustil svůj lup na zem. Hned na to jej strážník dostihl a za použití donucovacích prostředků zadržel," popsala tisková mluvčí městské policie a doplnila, že v tu chvíli strážníkovi přiběhl na pomoc ještě dopravní policista, který ve svém volnu procházel kolem. Společně pak zloděje zpacifikovali a zadrželi na místě do příjezdu policejní hlídky.
      "Muž narozený v roce 1988 si z obchodu bez zaplacení odnesl osm lahví tvrdého alkoholu, bundu a chipsy v celkové hodnotě přibližně tři tisíce korun. Provedený test u muže ukázal, že je pod vlivem pervitinu a následnou lustrací bylo zjištěno, že se jedná o recidivistu, který byl již v posledních letech za majetkovou trestnou činnost trestán," řekla nám tisková mluvčí policie s tím, že věc je řešena ve zkráceném přípravném řízení a pachateli v případě prokázání viny hrozí až tříletý trest vězení.

Foto ilustrační 


TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost