Foto Video

Plzeň má nového hrdinu!

Muž se s holýma rukama vrhl na ozbrojeného pachatele, jen aby pomohl jinému muži

7. března 2020 20:39 , aktualizace 20:47

Hrdina

Partner článku – Alfa Tactical

     Velice dramatický závěr mělo včera kolem půl osmé večer zadržení pachatele v prodejně Lidl na Doudlevecké třídě v Plzni.
     Vše začalo již v trolejbusu nedaleko prodejny. "Jel se mnou takový divný kluk, působil, jako že je pod vlivem drog. Když jsem vystoupila, najednou vyběhl za mnou a pořád se na mě snažil lepit. Měla jsem z něj pocit, že mi třeba chce ukrást tašku, kterou jsem měla přes rameno," popsala nám svědkyně událost s tím, že protože měla z podivně se chovajícího muže opravdu strach, zašla do prodejny Lidl, aby byli kolem ní lidé. "I v tom krámě šel pořád těsně za mnou, naštěstí jsem tam potkala známou a začala se s ní bavit, tak chvíli koukal a pak odešel," doplnila ještě žena.

     Muž ale podle všeho nechtěl odejít s nepořízenou a tak si v prodejně alespoň nabral drobné zboží, podle našich informací například rohlíky, žvýkačky i čokoládu a pokusil se bez placení odejít.


     Jeho počínání si ale všiml strážný, a když zloděj prošel přes pokladnu, chtěl ho zastavit. Zlodějíček se ale nechtěl nechat chytit a tak začal utíkat, strážný ho pronásledoval, před vchodem do prodejny ho dostihl a chytil za bundu. Zloděj se nehodlal vzdát, strážnému se bránil a snažil se vykroutit. Když pochopil, že tudy cesta nevede, sáhl za opasek na břicho, vytáhl pistoli a začal vyhrožovat, že pokud ho nepustí, bude střílet.
     Strážný s mužem zápasil a v tu chvíli přispěchal na pomoc jeden ze zákazníků, jehož pohotový a zajisté velice statečný zásah strážnému pomohl zvítězit. Společně se strážným pachatele strhli na zem a vykroutili mu zbraň z ruky, aniž by stačil vystřelit. Když už strážný pachatele bezpečně držel na zemi, muž vstal, vytáhl mobil a na místo přivolali policii.
     Po příjezdu policistů se ukázalo, že zbraň byla plynovka, což ale samozřejmě strážný ani muž, který mu přiběhl na pomoc, nemohli vědět a také, že útočník byl pod vlivem pervitinu.
     "Strážný společně s mužem narozeným v roce 1979 na místě zajistili muže narozeného v roce 1985, kterého předali přivolané hlídce policistů," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policisté případ šetří jako zločin vydírání, pachatel byl umístěn do policejní cely a vyšetřování si přebrali kriminalisté.
     Vzhledem k tomu, že zatím nemáme od muže svolení, bohužel vám nemůžeme statečného muže představit.


 
Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.