Foto

Lidské hyeny se nezastaví před ničím

Řidič PMDP běžel na pomoc zraněnému, mezitím mu vykradli kabinu tramvaje

5. listopadu 2018 16:58 , aktualizace úterý 6. listopadu 17:51

Krádež Nehody

Partner článku – Autosalon Dajbych

     V pátek odpoledne jsme informovali o velmi vážné dopravní nehodě v Plzni v Solní ulici. Před třetí hodinou odpoledne vstoupil u Hlavní pošty asi osmdesátiletý senior přímo před rozjíždějící se nákladní automobil MAN.  
     Senior byl již v zóně, kam řidič ze své výšky již vidět nemůže, takže došlo ke sražení muže a mnohatunový vůz ho celou svou délkou přejel. Muž zůstal mezi zadními nápravami, měl ale obrovské štěstí, dle všeho vůbec nepřišel s koly do kontaktu a tak přežil.
     Nikdo samozřejmě v tu chvíli nevěděl, jak na tom muž pod náklaďákem je a na pomoc se mu vrhlo mnoho lidí. Mezi jinými i mladý řidič tramvaje, který v rozrušení zapomněl na to, že v kabině má jak své tak i služební peníze a také lístky pro pasažéry.
     S řidičem jsme dnes mluvili: "Přijížděl jsem do zastávky a viděl dědečka, jak zmizel pod koly. Okamžitě jsem vyběhl z kabinky a běžel zjistit, jak na tom ten pán je, hned jsem se ale vrátil a vysílačkou volal pomoc. Pak jsem už kabinku zamkl a šel znovu pomáhat. Vůbec mě nenapadlo, že se v ten první okamžik najde někdo, kdo toho využije a z kabinky mi ukradne jízdenky i peníze. Dnes již vím, že to byla moje hloupost nezamknout si, ale v té chvíli jsem to cítil tak, že vše musí jít stranou a na prvním místě je pomoc tomu muži," vysvětlil nám dnes David s tím, že bude muset celou vzniklou škodu uhradit a jde asi o dva tisíce korun.

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.