Foto

Boj s Lotyši v Kralovicích

Jednoho z pachatelů zadržel policejní pes, druhého hlídka, po třetím pátral vrtulník

pátek 17. května 12:45 , aktualizace 15:17

Cizinci Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Od úterního večera jsme byli několika čtenáři dotazováni na rozsáhlou policejní akci, při které policisté u Kralovic nasadili i policejní vrtulník.
     "Od sedmi hodin večer létal nad Kralovicemi policejní vrtulník, tak zhruba do devíti a prý mělo dojít k přepadení benzinové pumpy v Kralovicích. Dnes se zase povídá, že tomu tak nebylo, že mělo dojít k nějakému konfliktu v areálu kousek pod touto benzínkou, a že při příjezdu policie měl jeden útočník napadnout policistu a poté z místa utéct," napsala nám například čtenářka s tím, že lidé v okolí mají strach.

     My jsme o případu již od úterního večera věděli, ale vzhledem k probíhajícímu vyšetřování a pátrání po jednom z pachatelů jsme byli policií požádáni o pozdržení jeho zveřejnění. Proto informace o případu přinášíme až dnes.

     Vše tedy začalo v úterý 14. května kolem sedmé hodiny večer, když si kolemjdoucí všiml podezřelých osob, pohybujících se v průmyslovém areálu v Kralovicích na Žatecké ulici hned za čerpací stanicí a oznámil to na policii. Na místo ihned vyjela dvoučlenná hlídka toto oznámení prověřit.
     V areálu se opravdu pohybovali dva muži, jenže nešlo o běžné zloděje, ale specializovaný gang vybavený na krádeže nafty ve velkém. Muži mimo jiné disponovali i kamionem či lodním kontejnerem, obojím speciálně vybaveným ke krádežím paliv.
     Policistům se přes značné obtíže podařilo dva muže na místě zadržet. Jeden z mužů, podle našich informací Lotyšů, byl však natolik odhodlán nevzdat se své svobody, že se rozhodl za každou cenu utéct. To se mu nakonec podařilo, když se i za cenu vážného zranění vlastní ruky dostal z policejních pout a ztratil se ve špatně osvětleném a členitém areálu.

Rozsáhlá pátrací akce

     Policisté ihned zahájili pátrací akci, do které se zapojil, kromě jiného, i policejní vrtulník a psovodi. V průběhu této pátrací akce se za využití služebního psa podařilo objevit dalšího, tedy již třetího cizince, který se měl na trestné činnosti také podílet. 
     Tento muž se však také nechtěl policistům vzdát a kladl značný odpor, pro udržení svobody chtěl udělat maximum, a proto musel být byl zadržen právě za pomoci služebního psa Olara, přičemž utrpěl zranění, se kterým byl následně pod policejním dohledem transportován do lochotínské nemocnice.
     "Muže se zraněním horní končetiny po zadržení policejním psem jsme transportovali do Fakultní nemocnice Lochotín," řekla nám tisková mluvčí záchranářů.

Kamion i kontejner speciálně upravené pro krádeže paliv

     Na místě policisté zjistili, že se v areálu nachází odstavený kamion, lodní kontejner a vedle něho odstavený karavan, přičemž v kontejneru byl umístěný gumový vak o objemu přibližně 30 000 litrů. Právě ve chvíli příjezdu policejní hlídky probíhalo přečerpávaní pohonných hmot do tisícilitrových barelů umístěných v návěsu kamionu.
     "Jaké přesné množství pohonných hmot bylo celkem odcizeno a jaká výše hmotné škody byla v souvislosti s tímto protiprávním jednáním poškozené společnosti způsobena, je v současné době předmětem vyšetřování. Stejně tak se kriminalisté zabývají i tím, jaké další osoby mají podíl na této trestné činnosti," uvedla tisková mluvčí policie.
     Ve středu proto na místě pracovali policejní technici a kriminalisté a pro zajištění protipožární bezpečnosti byli povoláni i hasiči.

     Dva zdržení muži byli podle tiskové mluvčí policie obviněni: "Na základě důkladného prověřování a zjištěných skutečností zahájil vrchní komisař včerejšího dne trestní stíhání dvou mužů cizí státní příslušnosti ve věku 54 a 48 let jako obviněných ze zločinu krádeže, který měli spáchat jako členové organizované skupiny. Zároveň byl státnímu zástupci podán podnět k podání návrhu na jejich vzetí do vazby," uvedla.

     V souvislosti s tímto případem policisté vyhlásili pátrání po hledaném muži, který z místa utekl.

Andrejs Paršikovs

Datum narození 17.5.1970
Pátrání vyhlášeno 16.5.2019
Státní příslušnost Lotyšsko (LV)

     Andrejs Paršikovs by podle našich informací měl mít zápěstí poraněné při útěku z policejních pout.

    Jakékoliv informace, které by policistům přispěly k vypátrání hledaného muže, sdělte prosím policistům na lince tísňového volání 158 či na nejbližší policejní služebně.

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.