Foto Video

Cizinci řádili přímo na pomníku

Nejprve se svlékal u pomníku, pak pěstmi napadl kolemjdoucího

18. června 2020 19:48 , aktualizace sobota 17. října 18:06

Alkohol Cizinci Městská policie Napadení Záchytka Zadržení pachatele


     Zapíjení rozvodu v noci ze soboty na neděli 14. června pořádně přehnali mladí Litevci na Americké třídě v Plzni.
     Poprvé tuto skupinu řešila hlídka strážníků na rohu Americké a Škroupovy ulice kolem půlnoci v rámci nahlášené drobné potyčky několika lidí. Při příjezdu strážníků na místo již k žádnému napadání mezi přítomnými nedocházelo, a tak jim strážníci doporučili se uklidnit a rozejít se domů.
     Litevci ale pokračovali v popíjení a po třetí hodině ráno začali pouze ve spodním prádle tančit u pomníku Díky, Ameriko! v horní části Americké třídy, kde je samozřejmě zaznamenal městský kamerový systém. Na místo tedy opět zamířili strážníci. Jako první k pomníku dorazila hlídka psovodů, která oba muže vyzvala, aby se uklidnili a oblékli. Cizinci výzvy strážníků uposlechli a vysvětlili, že slaví rozvod jednoho z nich. Strážníci jim tedy znovu doporučili se odebrat domů.
     Sotva ale cizinci ušli pár kroků, oslavující Litevec, zřejmě kvůli množství vypitého alkoholu, propadl návalu agrese a přímo před zraky strážníků napadl jednoho z kolemjdoucích. "Muž zaútočil na nezúčastněnou osobu pěstmi, takže strážníci museli okamžitě zakročit, útočníka zpacifikovat a svést ho na zem. Protože i poté kladl aktivní odpor, byla mu přiložena služební pouta," popsala tisková mluvčí strážníků s tím, že následná dechová zkouška u Litevce prokázala 2,5 promile alkoholu.
     Strážníci muže převezli na služebnu cizinecké policie k dalším úkonům a protože se cestou uklidnil, byla mu v prostorách služebny pouta sejmuta. "V průběhu řešení muž ale dostal další záchvat agrese, začal strážníky urážet a následně se pokusil napadnout přítomnou městskou policistku," uvedla mluvčí strážníků. Strážníci tedy Litevce museli znovu zpacifikovat, spoutat a následně byl umístěn na záchytku.
     Ze spáchaných přestupků se muž bude zpovídat před přestupkovou komisí.

Foto: MP
Video: KP