Tři mladíci brutálně přepadli a těžce zranili muže

Turista místo prohlídky památek leží v nemocnici a čeká ho operace

10. července 2018 14:40 , aktualizace středa 11. července 08:31

Cizinci Loupež Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     V Karlových Varech došlo v neděli 8. července k loupeži, když v ranních hodinách tři mladíci společně přepadli turistu. Mladí muži si počínali obzvláště brutálně, cizince napadli, údery srazili k zemi a kopali ho do různých částí těla. Napadenému muži pak servali tričko a z krku utrhli zlatý řetízek s přívěskem v hodnotě přesahující 6 500 korun. Následně útočníci z místa činu utekli.
     "Dvaatřicetiletý cizinec utrpěl zranění, které si vyžádá operaci a poškozenému tak vznikla těžká újma na zdraví a škoda na majetku," popsala tisková mluvčí policie.

     Přivolaná policejní hlídka během několika minut po události zadržela 18letého mladíka. V průběhu dne kriminalisté vypátrali i druhého mladíka a poslední se přihlásil na policii sám. Všichni obvinění byli vyslechnuti a po provedených úkonech propuštěni na svobodu.
     "Dva muži ve věku 18 a 19 let si vyslechli obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Třetí muž, vzhledem k tomu, že je mladistvý, si vyslechl obvinění z provinění loupeže," doplnila mluvčí policie. (Provinění je jedním z pojmů trestního práva, který označuje de facto trestný čin spáchaný mladistvým. - pozn. red.)
     Dvěma dospělým obviněným hrozí v případě odsouzení až dvanáctiletý trest odnětí svobody a mladistvému obviněnému pak trest poloviční.

Foto ilustrační
Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.